דינמיקה עיצובית כאורח חיים

דינמיקה עיצובית כאורח חיים

את אהבתה לאסתטיקה, להרמוניה ולעיצוב מתרגמת מירב סואד, מעצבת בתים והום סטיילינג, לעבודות שבהן היא מבקשת להגשים ללקוחותיה מאוויים אישיים ונוחות, כחלק מתהליך המשפר את איכות וסגנון החיים

מאת: מיכל אסף (צילומים: אורית אלפסי)
Designer סגנון חיים

 מירב סואד

הום סטיילינג, כמו שמאמינה מירב סואד, הוא תחום שעוסק באנשים. בהבנת צורכיהם, בהקשבה לחלומותיהם, בדברים שנאמרים מתחת ומעל לפני השטח. בהתאם לכך, מאמינה סואד, מעצבת בתים והום סטיילינג, יש בעיסוקה שליחות שהיא בבחינת הגשמת חלומות ותרגומם של אחרים לכדי מציאות, חלומות שהם בית. מעבר לזאת, עיצוב הבית והום סטיילינג הם אמצעים לשינוי ולשדרוג, לא רק של סביבת המגורים או העסקים, אלא תהליך מעצים לשינוי ולשיפור איכות חיים וסגנון, וכלי ישים להאדרת השפע בחיינו האישיים.

תחום עיצוב הבית והלבשתו היה מאז ומתמיד קרוב ללבה של סואד, תושבת מזכרת בתיה. האהבה לאסתטיקה, להרמוניה ולעיצוב, שהייתה תמיד קיימת אצלה, תורגמה עם השנים לעיסוקה הנוכחי. "עיצוב הבית והלבשתו הוא תהליך אישי המותאם לכל לקוח לפי צורכיו, סגנון חייו וחיי משפחתו", היא מעידה. "בגלל זה המוטו שלי הוא 'לא כמו כולם'. אני מאמינה שכל אחד ואחת מאיתנו שונה ומיוחד, אז למה שהבית שלנו ייראה כמו של כולם? בליווי אישי שלי, משלבי התכנון הראשונים ועד שלב תליית התמונות, חשוב לי להביא את הייחודיות של כל אחד ולעצב סביבת מגורים בגוון אישי, המותאמת לאופי ולסגנון החיים של כל לקוח".

חמימות ביתית

   לחצו להגדלה

אחד הפרויקטים בהם היא גאה במיוחד הוא בית פרטי במזכרת בתיה. מדובר בבית בן שתי קומות ובו שישה חדרים, המארח ומאכלס זוג הורים ושלושה ילדים בוגרים. טרם כניסתם לבית, היה ברור לדיירים שעליהם לבצע בו כמה וכמה שינויים, כדי להתאימו לסגנון חייהם ובעיקר – כדי שיעניק להם את תחושת הביתיות שרצו.

"בני הזוג ביקשו שאעצב עבורם בית בסגנון מודרני, אך שאדע לשמר בו תחושת חמימות והרמוניה, ללא מראה מנוכר", מספרת סואד. "הם ביקשו עיצוב בגוונים בהירים וניטרליים, אך יחד עם זאת שאדע לתת את הטאץ’ שלי בעזרת נקודות צבע חמימות בפינות שונות בבית".

משימתה העיקרית כמעצבת, הייתה לעצב ולסגנן מחדש בעיקר את קומת הכניסה – אזור האירוח והסלון. "הירושה" שקיבלו מהדיירים הקודמים הייתה נישה מגבס מרובת פתחים, בקיר הטלוויזיה בסלון, שאי אפשר היה להתעלם ממנה.

לסואד היה ברור שהורדת הנישה והחלקת הקיר עלולה להיות מלווה בחריגה ניכרת מתקציב השיפוץ. כדי להימנע מכך החליטה לסגור את רוב פתחי הנישה, למעט פתח מרכזי לטלוויזיה ולמדף מואר בתאורת לד. הנישה עצמה חופתה באבן ציפחה שחורה דקיקה וטבעית, מה שיצר מראה אלגנטי, מרשים וחמים לכל החלל. אבן הציפחה אף חוזרת בחיפוי שולחן הסלון, העומד במרכז החלל.

"פיל לבן" נוסף שעמד במרכז הסלון, היה עמוד תמיכה של הקומה השנייה, שחופה יחד עם נישה נוספת במטבח בבריקים מפירוק בגוון אפרפר, המתאימים למראה הריצוף בבית ומשלימים את מראה קיר הטלוויזיה עם חיפוי אבן הציפחה.

דינמיות כסגנון חיים

אחד הנתונים שבני הבית אהבו לפני הרכישה היה המרחבים הפתוחים וזרימת האנרגיה ברחבי הבית. מסיבה זו בחרו לוותר על פינת אוכל סטנדרטית, וביקשו מסואד לעצב עבורם פינת אירוח והסבה נוספת, בסמוך לסלון. לעיצוב פינה זו נבחרו פרטי טקסטיל צבעוניים בטקסטורות מעניינות, לצד ספת רביצה שתוכננה על ידי סואד ועליה הונחו כריות רבות ונוחות. שני שולחנות עגולים מזכוכית צבעונית גם כן מוסיפים לתחושה השמחה, אך יחד עם זאת גם לתחושה רגועה, הרמונית ומחבקת.

סואד מסבירה כי השאיפה לאימוץ סגנון רגוע בבית, אינה מחייבת להיצמד לגוונים בהירים בלבד. "בפינה הזו, שהיא בהחלט בעלת נוכחות וצבעוניות, יצרתי את תחושת הרוגע באמצעות שילוב אלמנטים שונים, כמו כריות הסבה, ובחירות נכונות של טקסטיל, הבאות לידי ביטוי גם בבחירת השטיח והווילונות הרכים באזור זה ובסלון עצמו", היא מסבירה. את נושא האירוח סביב השולחן פתרה באמצעות קונסולה הנפתחת לכדי שולחן אירוח. בימי שגרה משמשת הקונסולה כפינת עבודה נוספת בין החדרים שבקומה השנייה, וכשצריך לארח – היא מורדת למטבח והופכת חלק בלתי נפרד מהשולחן שמרכזו, מה שמאפשר אירוח של עד 18 איש.

הרמוניה בחדר השינה

בקומה השנייה, קומת החדרים, עיצבה סואד את חדרה של הבת במראה רומנטי רך בו שולטים גוני סגול מעושנים ורכים, הבאים לידי ביטוי בפריטי הטקסטיל שלוקטו בהתאם לסגנון העיצובי של החדר, ויוצרים אווירה נינוחה. חדרו של הבן הבוגר עוצב, לבקשתו, במראה אורבני וגברי, ששולטת בו פלטת צבעים מונוכרומטית של שחור, לבן וגראז'.

"חדר השינה של ההורים, הוא בעצם שני חדרי שינה שחוברו לסוויטה מעוצבת ומפנקת. בני הזוג ביקשו שאעצב את החדר באופן שיעניק להם תחושת סוויטה של בית מלון, או צימר-בוטיקי . גם כאן ביקשו הלקוחות שאקפיד על קו עיצוב מודרני ושקט, ועל מראה שינסוך בהם שלווה ורוגע", מתארת מירב.

לאורך כל עבודת העיצוב נשמר בסוויטת ההורים האיזון המעודן והמדויק בין גוונים בהירים וניטרליים של פריטי הריהוט, גופי התאורה ואף הטפטים – ובין פריטי הטקסטיל הרבים שנבחרו לחדר, במיוחד כפי שהם באים לידי ביטוי בכריות ספסל הישיבה והאחסון המיוחד.

בחדר בולטים השילובים והבחירות העיצוביות של פריטים בעלי נוכחות ותעוזה (הטפטים וגופי הקריאה בצד המיטה, ואף תמונת האיילים – פרי יצירתו של האמן גל ארצי) לצד פריטים אחרים בחדר, התומכים באווירת הרוגע הכללית שביקשו בני הזוג.

"קיימת נטייה לחשוב שעיצוב הבית קשור למראה החיצוני בלבד. זה נכון בחלקו. אבל בעיניי, עיצוב נכון של מרחב המחיה שלנו, הוא יותר מהכול תהליך פנימי ונפשי, שנועד בין השאר להרחיב את הנפש ולהביא לידי ביטוי את הרצונות והאני מאמין שלנו. להוסיף הרמוניה ולשפר את איכות וסגנון החיים שלנו, אבל עיצוב נכון של חדר השינה הזוגי, בהחלט תורם לאינטימיות הזוגית, לתחושת הביחד, לזוגיות שלנו. מניסיוני עם זוגות שעיצבתי עבורם מחדש את חדר השינה, מהר מאוד תופס החדר הזה חזרה את מקומו הראוי כחדר הכי חשוב בבית. כי אחרי הכל – העיקר זה הרומנטיקה…", מסכמת סואד.


www.meravp.com | פייסבוק: מירב סואד Merav Soued Home Styling

תגובות

Comments are closed