מציאות מדברית

מציאות מדברית

מאת: גילי סיוון-כהן
סגנון חיים שמנת

HOLYLAND CIVILIANS

   ענת משולם ודור חן (צילום: יח"צ)

ענת משולם (37) ודור חן (38) הם זוג בחיים וצמד מעצבים שחושב קצת אחרת. המותג שלהם, "הולילנד סיווליאנס" כבר עושה חייל בארץ ובעולם.

השניים הכירו בשנקר לפני עשור, ומה שהתחיל כידידות אפלטונית, נרקם לרומן שהתפתח מעבר לים, בעת ששהו יחד בחו"ל. הם מעולם לא נישאו כי אינם מאמינים במוסד הנישואים. הם חיים יחד ביפו, עם שני בנים, 4 ושנה וחצי.

את הדרך החלו כמעצבים וכקניינים של המותג "הודיס". תפקידם היה לעצב את הקולקציות הראשונות למותג ולייצר לו DNA. המשיכו במותג הנעליים "יונייטד ניוד" ואחר כך כקניינים של "סטורי" בחברת 911. לפני שנתיים החליטו להקים מותג משלהם, והתגלו בשבוע האופנה במסגרת תצוגת מעצבים מבטיחים של מפעל הפיס. השניים עוררו עניין רב בעיתונות המקומית והבינלאומית. מאז הספיקו לשתף פעולה עם המותג הוותיק אתא ולייצר מיני- קולקציה שנקראה "גיבור מעמד הפועלים". קולקציה נוספת וייחודית נחשפה במסגרת שבוע האופנה האחרון, הפעם הגיעו כמותג מגובש והציגו קולקציה שלמה בהשראת המדבר.

צילום: דניאל ג׳קונט

"המדבר, וכל האוצרות החבויים בו, מהווה מרכיב חשוב במהות המקומית. הדיונות שחלשו בעבר על השממה האימתנית שבין יפו לתל אביב הצעירה, הפכו בחלוף מאה שנה למצע חיינו. החול והחום, השמש היוקדת, הגשם החמקמק – כולם עדיין שולטים בנו ביד רמה", מסבירים השניים את ההשראה לקולקציה הייחודית.

הצבעוניות העדינה של המדבר מתמלאת באותות אזהרה אדומים, בשטיפות אקראיות של נחלי בוץ גועשים, ובצחוקו האפלולי של הצבוע המפוספס. הכאוס מוצא את דרכו אל פרטי הלבוש השונים כשהוא הופך אלמנטים על צירם ומוציא דיטיילים מן הפנים אל החוץ.

לשאלה איך זה להיות יחד 24 שעות ביממה, הם משיבים: "אנחנו מתחילים עיצוב ביחד ואז כל אחד לוקח כיוון מסוים ואומר את דעתו. לא על הכול אנחנו מסכימים, נכון יהיה לומר שאנחנו לא מסכימים על המון דברים, ומצד שני, זוגיות היא סוגיה מלאת פשרות, כך שבסוף הכול מסתדר".

והיכן מקווים להיות בעוד 10 שנים?

"מקווים שהמותג יתרחב ויכלול גם מוצרים נוספים. התכנון הוא להקים חנות בניו יורק ובוטיקים וחנויות בבירות אופנה בעולם".

בינתיים, עד שהעולם יגלה אותם, הם כאן, מעצבים לגברים ולנשים, וכן קולקציות יוניסקס, ומייצרים כתב יד ייחודי שניכר למרחקים.

תגובות