דן דיזיין סנטר – כל מה שתרצו בתחום עיצוב הבית

דן דיזיין סנטר – כל מה שתרצו בתחום עיצוב הבית

"מיתוגו של דן דיזיין כמרכז העיצוב הגדול והמרכזי בישראל הופך את העסקים עצמם, הממוקמים בו, למובילים בתחומם בענף שלהם", אומרת ליליאנה אדאדי מור, מנכ"לית המרכז, בראיון מיוחד

מאת: יובל גמליאל (צילומים: אלעד רונן וזאב ביץ)
סחר ועסקים שטח מסחרי

במדינה רוויית קניונים ומתחמי מסחר כמו ישראל, מתבלט 'דן דיזיין סנטר – מרכז העיצוב של ישראל' בבני ברק כמקום ייחודי ושונה מאוד בנוף הקניונים. זהו מתחם הסחר היחידי בארץ אשר מוגדר כ'מרכז לעיצוב הבית', בשונה ממאות הקניונים והמתחמים שקמו בישראל בשנים האחרונות אשר משלבים אופנה, מסחר ומזון – ללא כל הבדל ממשי ביניהם.

מרכז 'דן דיזיין סנטר' הענק, המפורסם בחינניות על-ידי צמד הפרזנטורים אסי עזר ורותם סלע, בנוי על שטח כולל של כ-45 אלף מ"ר אשר פרושים על-פני 4 מפלסים המאגדים בתוכם למעלה מ-80 חנויות. כשמוסיפים לכך את מיקומה של תחנת הרכבת בצמוד למרכז, את החניון בכניסה הפתוח חינם למבקרים ואת הפריסה הרחבה של בתי קפה ומסעדות במפלסים השונים, המסקנה אחת: אין עוד מרכז עיצוב כזה בישראל.

המגוון במרכז העיצוב הוא עצום וכולל חנויות-דגל של מגוון הרשתות המובילות לעיצוב הבית בארץ ובעולם, לצד חנויות בוטיק של מעצבים עצמאיים מובילים בתחומם. המגוון הנרחב מוביל לכך שכל אדם יכול למצוא בו כל מוצר או פריט הקשור לעולם עיצוב הבית, ממש מהרצפה ועד הגג. בנוסף לאולמות התצוגה, המהווים בעצמם אטרקציה עיצובית, נהנים המבקרים ממיצגים מתחלפים, גלריות אמנות, תערוכות עיצוב נודדות, השקות של קולקציות חדשות, הרצאות וכנסים מקצועיים המתקיימים במרכז על שלל מפלסיו.

המרכז, אשר נמצא בבעלות קבוצת 'IGI השקעות' של איש העסקים רוני יצחקי, מציין השנה 20 שנה לפתיחתו – הזדמנות מצוינת להפנות כמה שאלות למנכ"לית המרכז, ליליאנה אדאדי מור, הקובעת בביטחון כי "אין בישראל כיום מרכז לעיצוב הבית בקנה המידה ובאיכות של דן דיזיין סנטר".

תחת קורת-גג אחת

"המטרה של המקום", אומרת ליליאנה, "היא לאפשר לכל ישראלי למצוא את מבוקשו בתחום עיצוב הבית על ענפיו השונים, כאשר בכל ענף כזה יש מגוון חנויות רחב וססגוני המעניק לכל אדם את היכולת לבחור פריטים על-פי אופיו, אישיותו, יכולתו הכלכלית וסגנון חייו. יתרה מכך, אנו מעניקים העשרה עיונית ללקוחות המרכז, ובאתר שלנו ברשת יכול כל אדם למצוא סקירות מקצועיות ומקיפות על המוצרים שבהם הוא מתעניין".

   ליליאנה אדאדי מור,
   מנכ"לית דן דיזיין סנטר
   (צילום: עדי אורני)

לדברי ליליאנה, "לצד ללקוחות הפרטיים, התייחסות מיוחדת של המרכז היא לאנשי המקצוע – אדריכלים ומעצבי פנים. אלו יכולים למצוא במרכז את כל מבוקשם, בין אם מדובר בהתעדכנות על טרנדים של עיצוב המגיעים מחו"ל ובין אם מדובר ביצירות של מעצבים מקומיים. יתרה מכך, במקום מתקיימים גם כנסים ואירועים מקצועיים עבור אנשי המקצוע בתחום, וזאת כחלק מהקונספט הכולל של דן דיזיין סנטר כמרכז עיצוב הבית של ישראל.

"אנשי מקצוע אלו זוכים אצלנו ליחס אישי וייחודי משום שמתוך היותם מגיעים ברמה יומיומית למרכז עם לקוחותיהם, הם זקוקים לידע נרחב ועשיר וחשיפת החידושים במרכז לפני כל אחד אחר. קהל נוסף הוא האקדמיות לעיצוב. במסגרת טיפוח קהל זה, אנו מארחים ומעניקים בית לסטודנטים מתחומי עיצוב הפנים, עיצוב המוצר, האדריכלות וכיוצא באלה".

ישנם מתחמים נוספים בארץ שמגדירים את עצמם כמתחמי עיצוב. הם מהווים תחרות מבחינתכם?

"אין בארץ מרכז נוסף מהסוג שלנו. התייחסות כזו לא יכולה להתקיים. לכל היותר, ישנם מבנים מסחריים שריכזו תחתיהם מספר חנויות בתחום הרהיטים ומתהדרות בכינוי מרכז עיצוב, אבל מרכז עיצוב איננו מבנה המאגד מספר קטן של חנויות בתחום הריהוט. אבני היסוד של מרכז לעיצוב מתחילות דווקא בתוכן, בעושר העיצובי וברמת הפעילויות היומיומיות, ורק אחר כך בחנויות.

"וכשמדובר בחנויות, מדובר בתמהיל חנויות מדויק, מגוון, רחב בכל קטגוריה ומקיף את כל תחומי העיצוב – החל מהצרכים הכי בסיסיים כגון כלי בית ואקסוסריז, וכלה בתשתיות חיפוי לבית, גגות, רצפה, קירות, צבע, חלונות, דלתות וכמובן כל חדרי הבית על כל צרכיו. דוגמה למרכז העיצוב שלנו ניתן לראות רק בבירות אירופה וארה"ב, שמהן שאבנו ועדיין שואבים את ההשראה"

מה המבקרים יכולים למצוא במרכז דן דיזיין סנטר?

"בוא נגיד כך: יש לנו להציג בפניך ולהציע לך כל דבר בתחום עיצוב הבית. זה מתחיל במרצפות, פרקטים, שיש, פרגולות וגגות; ממשיך במוצרי פרזול, אמבטיות, חדרי מקלחת, מטבחים, שטיחים, וילונות, מערכות ישיבה ופינות אוכל; וממשיך בריהוט משרדי, מערכות שינה מתכווננות, גלריות לאמנות, כלי בית בית וחפצי נוי, מוצרי חשמל, כלי מטבח ועוד ועוד. אין מוצר או פריט מעולם העיצוב שלא ניתן למצוא במרכז דן דיזיין סנטר, ובכל ענף עיצובי יש מגוון גדול של חנויות שקולעות לטעמים השונים במגוון מחירים רחב, כך שכל אחד יכול למצוא במקום את הסגנון העיצובי המאפיין רק אותו".

המגוון ויתרונותיו

בשל יוקרתו של המרכז והאג'נדה שעומדת מאחורי הקמתו, לא כל חנות אשר מוכרת פריטים לבית יכולה למצוא בו קורת-גג. החנויות בדן דיזיין סנטר נבחרות בקפידה רבה ותוך עמידה בקריטריונים של המרכז – כגון חברה מוכרת או מעצב מבטיח, המוניטין שיש לחברה בקרב אנשי המקצוע והלקוחות הפרטיים, תודעת שירות, וכן יכולתם של בעלי החנויות להוביל טרנדים בעיצוב.

המגוון הגדול של חנויות העוסקות באותו ענף לא פוגע ברווחיות בעלי העסקים במקום?

"להיפך. צריך לזכור שכאשר אדם משפץ דירה או מעצב חדר בבית על כל פרטיו, יש אלמנטים עיצוביים רבים שהוא צריך לקחת בחשבון כמו הרצפה, הקירות, הריהוט, מערכות השינה, התאורה, מוצרי החשמל וכדומה – ודן דיזיין סנטר מהווה עבורו מרכז שבו הוא יכול לרכוש הכל במרוכז. אנשים מפנים לזה ימים שלמים ומספר ביקורים כדי לראות, לקבל השראה ולבסוף לרכוש את המוצרים ופריטי העיצוב.

"אם אדם רוצה לצורך הדוגמה לקנות פרקט, שיש או אמבטיה, הוא יכול למצוא אצלנו מספר חנויות בכל קטגוריה כזו כשלכל אחת מהן יש קו עיצובי שונה ומוצרים שונים. הריכוז והריבוי של כלל החנויות מכל ענף עיצובי במרכז, מהווה את סוד כוחו וקסמו מצד הלקוחות.

"מבחינת בעלי העסקים, חשיפת החנות בפני מאות אלפי אנשים מדי חודש היא דבר שבעל עסק בתחום לא יוכל לקבל בשטחי מסחר אחרים. יתרה מזאת, אותו בעל עסק נהנה גם מחממה המאגדת בעלי עסקים בתחומו וממיתוגו של דן דיזיין סנטר בתקשורת כמרכז העיצוב הגדול והמרכזי בישראל – מיתוג אשר הופך את העסקים עצמם למובילים בענף שלהם.

"יתרון גדול נוסף לבעלי העסקים במרכז, נובע מהמיקום המנצח שלו בעיר בני ברק על גבול רמת החייל בתל אביב. ככזה, דן דיזיין סנטר נמצא במרכז המשולש של תל אביב, רמת גן ואזור השרון, והוא מהווה לוקיישן נוח עבור כלל תושבי ישראל – הן אלו ממרכז הארץ והן אלו מהפריפריה. לא פלא שבין מבקרי המרכז ניתן למצוא אנשים שהגיעו אליו מקרית שמונה ומטולה בצפון ועד יישובי הערבה ואילת בדרום".

תגובות