טרנדים עכשוויים במטבח

טרנדים עכשוויים במטבח

המטבח הישראלי זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה בארץ ובעולם, בזכות החומרים החדשים, העיצובים המקוריים, האיכות המעולה והחדשנות הטכנולוגית פורצת הדרך

מאת: דריה שורץ
Designer סגנון חיים

 

בעשור האחרון אנו עדים לקולקציות מטבחים ישראליות המספקות, בנוסף לעיצוב עדכני ועכשווי, פונקציונליות ונוחות מקסימלית במטבח, ומותאמות לצרכיו של הצרכן הישראלי. נפגשתי עם חיים סמרי, מנכ"ל ובעלים של חברת מטבחי הדקל, באולם התצוגה של החברה, והוא הסביר לי על הטרנדים החדשים בתחום.

כבר בכניסתי לאולם התצוגה המרשים הצמוד למפעל ביבנה, הוקסמתי מתצוגת המטבחים בצבעים המונוכרומטיים העכשוויים בלבן, שחור ואפור ושילובי עץ אקזוטיים המשווים להם מראה יוקרתי, מעניין ואופנתי.צילום: יח"צ מטבחי הדקל

שני הטרנדים החמים בעולם העיצוב: בטון ופורצלן – במטבח אחד

סמרי הפנה אותי למטבח מינימליסטי מרשים ביופיו שנראה עשוי בטון, והסביר לי ש"הבטון הוא טרנד מוביל כיום בעיצוב הבית. מראהו הטבעי ועובדת היותו חומר ירוק הופכים אותו לפופולרי במיוחד אצל אלו הרוצים לעצב את ביתם במראה התעשייתי, אך לא רק. צבעו האפור, הניטרלי, מתאים לקשת רחבה של צבעים וניתן לעבד אותו במגוון עיבודים". התפלאתי לשמוע שלמרות מראהו הוא בעצם עשוי מפורצלן דמוי בטון. "הפורצלן", הוסיף סמרי, "מקבל כיום תשומת לב מיוחדת וניתן למצוא אותו בעיצוב ארונות ומשטחים במטבח. הוא עמיד לטמפרטורה גבוהה, בפני שריטות, לא סופג חומרים, וכך נמנעת הופעת כתמים. ניתן להניח עליו סיר חם ישירות מהכיריים ומשטח הפורצלן ישמור הן על איכותו והן על נראותו". חזית המטבח שראיתי עשויה מפורצלן דק, ומשטחי העבודה הם מפורצלן בעובי מלא. כך מתאפשרת אחידות עיצובית וצבעונית הנותנת למטבח את אופיו המינימליסטי-עכשווי.

טרנד יוקרתי עכשווי נוסף: מטבחים משולבי עץ טבעי

למדתי שהשנה חוזרת בשורת העץ מאירופה למרכז הבמה בעיצוב הבית. אנו מוצאים אותו כחיפוי רצפה, קירות ותקרות, וכן כשחקן מוביל במטבח. מגמה זו מזכירה את שנות השבעים ושונה ממנה בכך שהיא מעודנת, מדויקת, משתמשת בגימור בהיר, רך ונעים ומשלבת את העץ עם חומרים טבעיים עכשוויים, כמו בטון, זכוכית ומתכות. קולקציית המטבחים החדשה של מטבחי הדקל מבטאת היטב מגמה זו, כשהיא משלבת את הטרנדים החמים ביותר – בטון, פורצלן, זכוכית, מינימליזם בשחור או לבן ועוד, בדגמים החדשים והעכשוויים המשלבים עץ. באולם התצוגה מוצגים מגוון דגמים חדשים החוגגים את הטרנד העכשווי האקולוגי, הפשוט, החמים והנקי, אבל היוקרתי והעכשווי. לא פחות חשובה העובדה שבקולקציית המטבחים שראיתי מושם דגש על יצירת סביבת עבודה ארגונומית היוצרת סביבת עבודה נוחה, קלה ונגישה.

עצה חשובה: כשרוכשים מטבח, צריך לשים דגש לא רק על המראה, חשובים לא פחות הם האיכות, היחס, השירות והאחריות

סמרי הסביר לי ש"חשוב ביותר לרכוש מחברה מתועשת בה היחס ללקוח, השירות והאחריות לאורך זמן הם נר לרגליה, זאת מכיוון שרכישת מטבח היא הקנייה היקרה ביותר בבית, ולכן צריכה לשרת אותנו לשנים רבות".

חברת מטבחי הדקל קיימת 38 שנים, ומכירה לעומק את הצרכן הישראלי, את רצונותיו, העדפותיו וצרכיו הספציפיים. כמו כן, משתמשת החברה בטכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות שימת דגש רב על פריטי הגימור הקטנים ביותר – דבר ההופך את מטבחיה ליוקרתיים, עמידים ומרהיבים ביופיים, ומאפשר לה להציע 7 שנות אחריות מלאות על מוצריה!

לקוחותיה נהנים מייעוץ אדריכלי מקצועי שנעזר בתוכנות מחשב מתקדמות, במטרה לתפור לכל אחד חליפה אדריכלית ייחודית שתתאים לנטיותיו העיצוביות ולצרכיו.


מטבחי הדקל - טל' 073-3742031, www.hadekel.com

תגובות