בית כפרי בלב הפרדסים

בית כפרי בלב הפרדסים

הרמוני, חופשי, חמים ומזמין. בית כפרי בהוד השרון בזיקה לחופשה חלומית בטוסקנה

מאת: מיכל אסף (צילומים: עידן גור)
Designer סגנון חיים

המיקום בלב הוד השרון, בסביבת פרדסים ציורית, עמד בבסיס תכנונו של בית פרטי כפרי. את הבית, עבור משפחה הכוללת הורים וארבעה דיירים עיצבה לירן בן איבגי מ"לב אדריכלות – תכנון אדריכלי ועיצוב פנים", בזיקה ברורה לנתונים בשטח.

הבית, המשתרע על 450 מ"ר, כולל שתי קומות ומרתף, והוא מייצג קשת רחבה של אלמנטים הקשורים לסגנון הבנייה הטוסקני. בן איבגי מספרת כי רוב החומרים בהם נעשה שימוש בתכנון הבית ובעיצובו הם חומרים טבעיים, כאשר האדריכלות הצורנית של הבית שוברת את הקונבנציונליות השגרתית והמוכרת. הסגנון הכפרי-טוסקני שהוטמע בבית, משולב באלמנטים של טקסטורות, ריהוט, וגוונים מסורתיים, לצד חידושים אשר באים לידי ביטוי במערכות חשמל חכמות, חימום תת רצפתי, מערכות מיזוג VRF חדשניות, ועוד.

מה שמייחד את הבית הוא ללא ספק ההפרדה בין החללים השונים. חדרי ההורים ממוקמים בקומה נפרדת, והסלון, המטבח ופינת האוכל – בחלל אחר רחב, גדול ומזמין. חדרי הילדים הנמצאים באותה קומה מופרדים, והמרתף, חלל בפני עצמו, מותאם בעיצובו לילדים בוגרים. הכל בהרמוניה אחידה עם שאר אזורי הבית. כל אחד מארבעת ילדי המשפחה קיבל חדר רחב המשלב בתוכו חדר רחצה. להורים תוכננה סוויטה הכוללת חדר ארונות, מרפסת פרטית וג'קוזי.

לחצו להגדלה

בטבע של העיצוב

הקומה הראשונה של הבית פונה אל חצר, וממנה, מבעד לזכוכיות, נשקף נוף כפרי וירוק. תקרת הסלון בעלת קורות עץ טבעי חשוף, ובריקים החודרים אל תוך הבית מעניקים לו את הסגנון כפרי. אחד האלמנטים הבולטים הוא הרצפה המעניינת בחדרי הרחצה, שחופתה בבריקים ובאבן טבעית. אלה, יחד עם הכלים הסניטריים, שנבחרו בקפידה ב"ויה ארקדיה", משפיעים על תחושת הנינוחות והאווירה המשלימה של הכפריות.

כחלק מהרצון ליצור תחושה כפרית, טבעית וראשונית, נעשה שימוש רב בחומרים טבעיים: הבית מחופה בריקים וטיח מינרלי, מרוצף בפרקט עץ טבעי, חלונות בלגיים עם מסגרת ברזל ותריסי עץ, אבן טבעית בה חופו המקלחות ואפילו המטבח העשוי כולו מעץ מלא.

את הכניסה לבית מקדמת בריכה מרווחת הגולשת לתעלת אבן. הבריכה, שתוכננה תוך יצירת הפרשים בין המפלסים, מגלמת אף היא סגנון בנייה משוחרר ומזמין, בדיוק כמו התחושה המתבקשת מבית כפרי בלב הפרדסים.

תגובות

Comments are closed