שימור המחזיר אתכם אחורה בזמן עם נוחות של ההווה

שימור המחזיר אתכם אחורה בזמן עם נוחות של ההווה

חברת עומר ל. הנדסה אזרחית מסמנת וי על ביצוע פרויקט שימור מורכב בסמטת שפר 7-9 בתל אביב, והפיכתו למתחם יוקרתי בן 16 דירות. לאחר עשרות פרויקטים מוצלחים קוטפת את אות המצוינות של התאחדות בוני הארץ בקטגוריית ביצוע הבנייה בשימור

מאת: רותם עמית (צילומים: יח"צ)
מצוינות בבנייה נדל"ן

יכול להיות שפשוט יותר לבנות מחדש, אך ככל הנראה שהתוצאה הסופית לא תהיה מרשימה כפי שתהיה מבנייה לשימורו של פרויקט ועדכונו למציאות ולנוחות הנוכחיים: לפני כשנה וחצי אוכלס פרויקט סמטת שפר 7-9 בתל אביב, ונראה שמאז הפכו הדיירים בו לא רק לדיירי פרויקט בוטיק מפואר במיוחד, אלא גם לדייריו של מונומנט היסטורי המספר את חלק מסיפור ההיסטוריה של תל אביב.

"המבנה מחזיר את המסייר בו אחורה בזמן אך הוא מגיע מהר להווה", קבעו חבר השופטים שהעניקו את אות המצוינות לחברת עומר ל. הנדסה אזרחית, "השימור נעשה ברמה גבוהה וכלל שחזור תקרות קימות, שיחזור גדר המבנה שדרש ייבוא אבנים מחו"ל הזהות לאבנים המקוריות. הקבלן הצליח לעמוד באתגרים מסובכים תוך מציאת פתרונות לשימור בסמטאות תל אביב הקטנה", נימקו השופטים.

"לגור בבניין של מנהל בנק אנגלו-פלסטינה"

   צחי לביא

עומר ל. הנדסה אזרחית בנייה ותשתיות בע״מ נוסדה בשנת 2004 על ידי המהנדס, מר צחי לביא, המשמש כמנכ״ל החברה והיא נמנית על חברות הביצוע האיכותיות והאמינות בענף הבנייה בישראל. החברה עוסקת במגוון תחומים של הנדסה אזרחית, לרבות בנייה רוויה, מבני ציבור ותעשייה כשברזומה המקצועי של החברה עומדים בהצלחה ביצוע של עשרות פרויקטים גדולים. את אות המצוינות מקבלת חברת עומר ל. הנדסה אזרחית לאחר עשייה ענפה, בהם היא מקפידה על כל פסיק ובעיקר לראות מעבר להוראות הביצוע את היעיל והנכון עבור הלקוח והעברת ההמלצות אליו מהשטח.

בסמטת שפר מדובר בבניין שבו שוכנו בכירי בנק אנגלו פלסטינה בתל אביב, שהיה למוסד הפיננסי המרכזי של הישוב בישראל ולימים הפך להיות בנק לאומי. בזמנו, התאגדה צמרת הבנק לרכישת הקרקע ובניית מבנה מפואר בדומה לקבוצת רכישה של ימנו. באופן לא מפתיע, וכנראה שלא סתם נאמר כי ההיסטוריה של תל אביב חוזרת, עשתה זאת לפני מספר שנים קבוצת רכישה המורכבת ברובה ממשקיעים צרפתיים.

"מדובר במבנה מפואר במיוחד נכון לעת ההיא של תל אביב", מספר המהנדס צחי לביא, מנכ"ל ובעלים של חברת הביצוע עומר ל. הנדסה אזרחית, שהייתה אמונה על ביצוע הפרויקט. לדבריו, "גרו פה מנהלי הבנק הבכירים שקיבלו את המגורים כחלק מתנאי העסקה ונהנו מגימור איכותי לאותם זמנים ואפילו היו בדירות שירותים, עניין שהוא מחזה נדיר באותה התקופה".

סמטת שפר שוכנת בין שוק הכרמל לנחלת בנימין, בליבה של העיר הלבנה של תל אביב. אזור זה, ובכללו המבנה, עובר תמורה משמעותית ביותר בעשור האחרון, אך ידע הוא גם ימים של הזנחה. אלו הביאו את ביצוע השימור לפעולה הנדסית לא פשוטה כחלק מדרישות השימור, מצד אחד. והפיכת הפרויקט לכלכלי, מפואר ומותאם לדייריו שחלקם רגילים לסטנדרטים בינלאומיים מפוארים במיוחד, מן הצד השני.

המבנה בעל חזית עגולה, שנולדה בשל הרצון לסיבוב עגלות סוסים שנכנסו למתחם, עובה כמעט פי 10 מבחינת נפח שטחו וצמח לבן 16 דירות (שאחת מהן חוברה לדירת גג ענקית), במקום 3 דירות המקור. כחלק מביצוע העבודות, נתלה המבנה על כלונסאות בטון וקונסטרוקציית פלדה ומתחתיו נבנתה קומה מינוס אחת. בנוסף, הוגבה המבנה בעוד מספר קומות ולצד הנראות הוותיקה שהשתמרה בכל אריח, התווספה מעלית לנוחות הדיירים החדשים.

"השימור בפרויקט כלל הן שימור פנים המבנה והן שימורו מבחוץ. אלו כללו ריצופים מקוריים שפורקו במיוחד, התריסים והוויטרינות הורכבו מעץ בדיוק כפי שנבנו במבנה המקורי ואפילו השימוש בסוג הצבע, הסיד, הלבנים וגווני הצבע תואם את רוח התקופה המנדטורית של תל אביב", אומר לביא.

להערכת לביא, מחיר הביצוע לפרויקט מקביל, שלא היה עובר שימור, היה עומד על חצי ומשך העמדתו היה מתקצר בכ- 30%. "מבחינתנו אנו מצטיינים בביצוע בכל הפרויקטים שלנו, אבל במקרה הזה ישנה נראות ללקוח שהוא יכול להעריך אותה בעין", מסביר לביא, שנמנה על הנהלת ארגון הקבלנים של ת"א יפו ובת ים ועל נשיאות התאחדות בוני הארץ. "קבוצות של תיירים וסיורים עוצרים במקום ומסבירים על ההיסטוריה שלו, ההיסטוריה של תל אביב ועל ימיו הראשונים של הישוב בישראל".

"אין ספק שתחום הנדל"ן למגורים מושפע גם מאיכות בנייה וגם מהיסטוריית המבנה. לקוחות מעריכים שחזור איכותי וזה הופך את המקום בו הם גרים לסוג של מוזאון עם מפרט מודרני ועדכני שלא נופל מהפרויקטים היקרים ביותר בתל אביב. הפרויקט הזה הוא הוכחה למדיניות החברה ששמה את הלקוח בעדיפות ראשונה. אין הוכחה טובה יותר של מחויבות לשירות מאשר פרויקט מוצלח שבמדבר בעד עצמו ומדגים את היושרה של החברה ואנשיה. מבחינת החברה, כל פרויקט, גדול כקטן הוא פרויקט איכות שבמרכזו לקוח מרוצה", מסכם לביא.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

חברת עומר ל. הנדסה

שנת הקמה: 2004

בעלים: צחי לביא

מספר עובדים: 15

פרויקטים בולטים: פרויקט "כלניות" בראשון לציון – בניית 28 יחידות דיור, חרות 35 רמת גן – בניית 24 יחידות דיור, בניית אולמות ספורט- קריית גנים ראשון לציון ובניית בניין משרדים GREEN – בפארק תעשיות עומר.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

תגובות