עננים מרחפים מעל אדמה כהה

עננים מרחפים מעל אדמה כהה

תכנון אדריכלי ועיצוב פנים שהותאם אליו, העניקו לדירת גג בתל אביב מראה קליל ושליו, בו בולט מוטיב עננים מרחפים על רקע צבע הקרקע הכהה

מאת: מיכל אסף (צילומים: צבי רותם)
Architecture סגנון חיים

דימוי עננים מרחפים שימש כקונספט עיצובי מנחה לתכנון דירת גג בתל אביב, שתוכננה ועוצבה על ידי האדריכלית מיכל יפתח רותם. לצד תכנון אדריכלי מדוקדק, הועמדו מחדש קירות הדירה, ובנוסף בוצע תכנון ועיצוב פנים עד לפרט האחרון, שכלל פריטי עיצוב וריהוט שיוצרו בהזמנה מיוחדת, על מנת שיתאימו באופן מושלם לקונספט העיצובי.

הקונספט שנבחר לתכנון התפתח מתוך רצון לשוות לדירה מראה קליל בגוני לבן, לתחושה מרחפת, שליווה ומעוצבת. כדי ליצור איזון ולחבר את הקלילות והריחוף לאדמה, עלה רעיון של עננים לבנים, מרחפים מעל אדמה כהה. כך, הרצפה שנבחרה עשויה מאריחי בטון מלבניים כהים, המדמים אדמה כהה, והוחלט שכל מה שיונח עליה או "ירחף" מעל יהיה לבן, ובמידת האפשר ידמה עננים לבנים.

ברוח זו יוצרו כל פריטי הריהוט בגוונים לבנים, נתלו גופי תאורה דמויי עננים, יוצרו שולחנות מזכוכית לבנה בצורות אמורפיות עגולות, גם הן מדמות עננים לבנים, והוזמנו שטיחים בחיתוך צורות מעוגלות ולא סימטריות, המדמות עננים. גרם מדרגות ספירלי יוצר ונצבע בלבן והודגש על ידי מעקה דקיק, כך שהתקבל מראה קליל של גרם מדרגות שעולה לאזור העננים הלבנים.

בקומה התחתונה של הדירה מוקמו מטבח, סלון ופינת אוכל בחלל פתוח, וכן 3 חדרי ילדים. חדר השינה הראשי מוקם בקומת הגג, במעלה המדרגות הלבנות. כל החללים בדירה נאמנים לקונספט העיצובי, כך שכל מה שהונח, נבנה או ריחף מעל הרצפה – עוצב בלבן. גם רוב פריטי הריהוט בחלל הפתוח נבנו מזכוכית צבועה לבנה שהתאימה לקונספט. בחדרי הרחצה התווספו לעיצוב מעט גוני ירוק וכחול, שהתקשרו לאלמנט המים שבחלל, בנוסף לאדמה ולעננים.

קיר מעוגל, מאחורי המדרגות הלבנות, טויח במראה בטון ותוכנן כ"קיר יין". עליו מונחים/תלויים בקבוקי יין בעזרת מתלים מיוחדים, מינימליסטיים ומעוצבים, שהובאו מחו"ל, על מנת ליצור מראה של בקבוקים מרחפים. לסיום, שופצה ועוצבה מרפסת הגג של הדירה המחופה בדק עץ אפרפר, ועבורה נבחרו רהיטים בגוני לבן ואפור-בטון, בהתאמה לקונספט העיצובי. לגג המעוצב גם הותאם גינון במינון ובגוונים הנכונים, היוצר "איי גינון" מבלי לפגוע בתחושת המרחב הפתוח והמרווח.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

מי אנחנו /// MYR Architecture studio הוקם על ידי האדריכלית מיכל יפתח רותם, בוגרת הטכניון בחיפה ובצלאל בירושלים. מאז הקמת הסטודיו היא חתומה על תכנון מגוון רחב של פרויקטים בסטנדרט עיצובי גבוה.

חזון ואסטרטגיה /// "אנו מעצבים חללים המעשירים את חיי המשתמשים בהם. חללים המתאימים לדרישות הפונקציונליות-טכניות, ובו-זמנית גם ממלאים את הרוח והחושים באסתטיקה העיצובית שבהם".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====


מיכל יפתח רותם, אדריכלית
טל': 09-9585129 | נייד: 052-3339330 | אתר: www.myr.co.il | דוא"ל: [email protected]

תגובות