Check-In

Check-In

רישמו לעצמכם: כמה מקומות חדשים ברחבי העולם שחובה לבקר בהם

מאת: זיו שחר (צילומים: יח"צ)
Designer סגנון חיים

שיר הלל לרהיטי איקאה

בשורה משמחת למעריצים המושבעים של ענקית הריהוט השוודית. אחרי יותר מ-300 חנויות ברחבי העולם – איקאה מתחדשת בימים אלה במוזיאון. הוא שוכן בעיר אלמהולט, במתחם שבו נפתחה החנות הראשונה ב-1958 על ידי המייסד אינגבר קמפרד. במבנה המחודש, המשתרע על למעלה מ-3,000 מ"ר, לא מוצגים רהיטים בלבד. כמו כל מוזיאון המכבד את עצמו, מספר מוזיאון זה בצורה ויזואלית ואסתטית (כמו שאיקאה יודעת לעשות טוב מאוד) את הסיפור הכלכלי והחברתי העומד מאחורי המותג החזק. בין המוצגים השונים, שמאורגנים בקפידה בחדרים, המעניקים תחושה של מסע אחורה בזמן, אפשר לראות גם קטלוגים ישנים, כרזות ורהיטים צבעוניים, שבוודאי היו יכולים להימכר היום כקו וינטאג' של החברה. הפריטים הללו אומנם אינם מיועדים למכירה, אבל בחנות הקיימת במקום סביר להניח שניתן למצוא משהו לא פחות נחמד שאפשר לחזור איתו הביתה.

ikeamuseum.com


אשליה אופטית בסין

רבים נוטים לחשוב כי חנויות הספרים הן נחלת העבר, אך לאחרונה ניכר כי עיצובים חדשים בחנויות הספרים נעשים בניסיון להחזיר עטרה ליושנה. חברות שונות ומעצבים מאותגרים מייצרים חוויות שונות בחנויות הספרים, במטרה לפתות את הצרכנים להיכנס פנימה. בדרך הזאת, החנות הופכת למעין גן שעשועים מתוחכם, ויתרה מכך – בעל ערך מוסף. זהו בדיוק המקרה בחנות הספרים השוכנת במתחם הקניות "שדרת הכוכב" בהאנגז'או שבסין (דרומית לשנחאי). סטודיו XL-MUSE לעיצוב ואדריכלות יצר קומפלקס המורכב מארבעה חללים שונים. בכל חלל נעשה שימוש שונה במראות, היוצרות אשליה אופטית של חלל בתוך חלל בתוך חלל. המראות שעל התקרה מדגישות את עיצוב הפנים והתאורה, וכך נוצרת תחושה פסיכדלית. חדר אחד בחנות האמורה עוצב כמו "תיאטרון קריאה". צורתו עגולה, ויש בו שלושה מפלסי ישיבה צמודים לאורך הקירות המעוגלים, עם כריות נוחות לקריאה רגועה יותר ואינטימית.


אבנים טובות בסינגפור

במוזיאון השוכן במלון המפואר מרינה ביי סנדס שבסינגפור – אשר תוכנן על ידי האדריכל הישראלי משה ספדיה – מוצגת תערוכה מרתקת של אבני חן ומינראלים, שבוחנת תהליכים פיזיקליים וכימיים הנוצרים במעמקי כדור הארץ. התוצאה המרהיבה חושפת אבנים יקרות, שלא רק יפות לעין, אלא גם מהוות הוכחה לכוחו של הטבע לייצר פלאים. התערוכה, שנקראת THE ART AND SCIENCE OF GEMS, חולשת על 1,500 מ"ר, ומציגה גם תכשיטים מעשה ידיהם של אמנים ומעצבים שונים מצרפת. האתגר הגדול בהצגה של התכשיטים בשטח הנרחב, היה ליצור איזון בין שמונת החללים הגדולים וקנה המידה הקטן של התכשיטים. זה נעשה באמצעות קופסאות תצוגה שקופות, שהפכו למעין קונסטרוקציה אדריכלית המעניקה כבוד ובולטות למוצג שבפנים. בתערוכה ניתן לראות את התהליכים השונים בהיווצרות האבנים היקרות, הכוללים לחץ, טמפרטורה, מים, חמצן ועוד.

התערוכה תוצג עד 14 באוגוסט.

www.marinabaysands.com


מתוך כתבת 'צ'ק אין', דיזיינר אוג' 2016 (צילום: יח"צ)

החדש של פיליפ סטארק

לרשימה המתארכת של הפרויקטים בעיצובו של פיליפ סטארק, מצטרף לאחרונה מלון קסום בסינגפור. הוא שוכן בסמוך למזח רוברטסון ומאופיין במראה אוונגרדי. שמו של המלון הוא M social Singapore, והוא כולל 293 חדרים. כל מי שמכיר את העבודות של סטארק יכול להבין שעיצוב הפנים איננו אחיד. כל חדר מעוצב באופן שונה – חלקם דופלקסים עם מרפסת, וחלקם קטנים יותר. חדר האוכל איננו דומה לשאר החללים הציבוריים, וכך גם הלובי והמסעדות במקום. סטארק בחר באלמנטים ופריטים שונים מהעולם, שקובצו יחדיו תחת קורת גג אחת ויצרו פיצוץ של אנרגיה צבעונית ושמחה. ניכר כי יש כאן שילוב של מזרח ומערב, מראות עם בטון, אריחים ספרדיים ושנדליירים גדולים ומנצנצים.

www.msocial.com


מוזיאון אלפא רומיאו

בעיר לנגנו, הסמוכה למילאנו, שוכן אולם התצוגה של רכבי אלפא רומיאו המקומיים. לאחרונה הקדישו את קומת המרתף עבור מוזיאון ייחודי הנקרא museo fratelli cozzi. על פני השטח – יכולים העוברים והשבים להתרשם מהמבנה הלבן והבוהק למרחקים, שתוכנן על ידי צמד האדריכלים גבריאלה ואוסקר בוראטי. אך מתחתיו, צפויה הפתעה גדולה. גרם מדרגות סוריאליסטי, מואר בצבע אדום, נראה כמו כניסה למועדון לילה ומוביל לקומה התחתונה. זאת צבועה בשחור ומוארת בספוטים שונים של תאורה, אשר יוצרים תחושה של עומק ודרמה. המכוניות, המסודרות בקפידה בחלל, חלקן בתוך גומחות וחלקן ניצבות בצירים הראשיים, מאורגנות בצורה כרונולוגית, כמו גם חלקים שונים של הרכב המוצגים במתחם נפרד. הביקור במקום מעניק חוויה ייחודית במיוחד לחובבי הז'אנר, תוך העשרה מהארכיונים הנרחבים של המותג.

www.museofratellicozzi.it


[email protected]

תגובות