משנים את מפת הגיוס העולמית

משנים את מפת הגיוס העולמית

מאחורי כל חברה שמפתחת טכנולוגיה חדשנית יושב הון אנושי, שעליו נסמכת החברה ואשר יוביל אותה קדימה. חברת ICV, המפתחת טכנולוגיות מתקדמות של מכונה לומדת ועיבוד שפה טבעית, מובילה את תהליך איתור המועמדים הנכונים ביותר לכמה מהחברות הגדולות בעולם

מאת: אור חי (צילומים: בנימין אדם)
JOBS סחר ועסקים

אופי ההשקעה במשאב האנושי בחברות ובארגונים עבר שינוי משמעותי בעשור האחרון. ארגונים עסקיים צומחים ומשגשגים, פועלים על-פי אסטרטגיה ברורה ומפורטת הדואגת למעמד העובד ולביטחונו האישי. ההבנה כי על-מנת להביא לצמיחה אמיתית ויציבה של עסק נדרש לגייס אנשים מצוינים, שגורה באסטרטגיות הארגוניות של חברות-ענק וסטארט-אפים קטנים כאחד. עם זאת, האתגר באיתור הון אנושי מתאים היודע להתמודד עם סביבה דינמית ועם אתגרים רבים בצירים עסקיים, תרבותיים וטכנולוגים, רק הולך וגדל.

גיוס עובדים טכנולוגיים איכותיים, כמוהו כהשקעה במניה. כל מיון כזה הוא תהליך אינטנסיבי שנערך במשך כחודש וחצי בממוצע, ובעלות משוערת של למעלה מ-4,000 דולר. כאשר העובד נמצא כלא מתאים, הארגון יפסיד עוד עשרות אלפי דולרים נוספים ויצטרך לעבור את התהליך מחדש.

בתצורתו הנוכחית, תהליך הגיוס מגדיל את הדיסוננס הקיים בשוק העבודה הטכנולוגי, בו קיים ביקוש אדיר לעובדים במשרות טכנולוגיות והיצע רחב של מועמדים מובטלים בעלי ידע וניסיון נדרש. הבעיה העיקרית היא היעדר שפה משותפת בין חברות וארגונים לבין המועמדים: מצד אחד, חברות היי-טק מגדירות את מהות המשרה ואופיה בשפה הארגונית המקובלת אצל כל אחת מהן; מצד שני, מחפשי העבודה מנסחים את קורות החיים שלהם באופן שונה לחלוטין.

צוות עובדי ICV

יתרון המכונה

לנוכח ההבנה כי נדרשת יתר תשומת לב לאיתור, גיוס וניהול ההון האנושי, הוקמה בשנת 2016 חברת ICV – בראשות ארבעת המייסדים רון סטרינסקי, גיא בינדר, רן וייס ואהד פרס – במטרה לתת מענה טכנולוגי לבעיות הקיימות בתהליך הגיוס. החברה, המונה 29 עובדים, פועלת כיום בשוק הבינלאומי ובעזרת פיתוח טכנולוגיות של מכונה לומדת ועיבוד שפה טבעית, היא מייעלת ומיטיבה את תהליך האיתור והגיוס של העובדים – כבר משלב הגשת המועמדות למשרה.

"אנחנו עובדים עם מדינות שונות אשר מתמודדות עם 'כאבים' דומים בתהליכי הגיוס", אומר רון סטרינסקי, מנכ"ל החברה, "אך יחד עם זאת, כל שוק נותן משמעות וחשיבות שונה לפרמטרים שונים בתהליך הגיוס. קיימות מדינות שבהן בעבור כל משרה שארגון מסוים מפרסם, ישנם כ-8,000 אנשים שמגישים אליה קורות חיים. על-מנת לעבור ולסרוק כמות כזו של קורות חיים נדרשת מחלקה גדולה של אנשים, ולכן צפויות גם תקלות ובעיות אנושיות – שמכונה לומדת יכולה לפתור בקלות".

בשנתיים האחרונות הפעילה ICV אפליקציה בשוק הישראלי אשר אפשרה למחפשי עבודה להגיש מועמדות למשרות בתחומי ההיי-טק, בפורמט דיגיטלי אחיד וידידותי למשתמש. במקביל, סיפקה ICV למנהלי כוח אדם בחברות ההיי-טק אפשרות לצפות במידע באופן מלא ולאתר מועמדים איכותיים דרך ממשק נוח ומהיר. באמצעות אלגוריתם חכם, חושב שיעור ההתאמה של כל מועמד למשרה שאליה הגיש את מועמדותו, והמועמד עצמו יכול היה לעקוב דרך הטלפון הנייד אחר סטטוס ההתקדמות של כל מועמדות שהגיש למשרה – דבר שהעניק לו שקיפות מלאה מול המעסיק הפוטנציאלי בכל רגע נתון.

גיוס יעיל וחסכוני

"העולם עובר טרנספורמציה דיגיטלית כוללת", מספר רן וייס, CTO של החברה, "אנחנו רואים יותר ויותר ארגונים שעוברים למודל של קבלת החלטות מבוססות-דאטה בכל מישור ופן ארגוני. שימוש בטכנולוגיות מתקדמות יכול להיות 'משנה חיים' לארגונים, שיכולים לנצל את המידע ולהגדיל את שורת הרווח בחברה.

"אצל הלקוחות שלנו בתחום ה-HR, אנחנו רואים כי שימוש בטכנולוגיה שלנו – אשר כוללת עיבוד שפה טבעית, מכונה לומדת ובינה מלאכותית – מביא לנתונים מדהימים כמו הפחתה בהיקף 80% של קריאת קורות חיים שבכלל לא רלוונטיים לאותה משרה. כלומר, חיסכון של 32 שעות בממוצע עבור סינון קורות חיים בכל שבוע, וצמצום של עד 40% בעלויות הפרסום לגיוס עובדים חדשים".

אחד ממקרי הבוחן המובהקים של ICV היה כאשר ארגון שהעלה למערכת אלפי קורות חיים עבור 14 משרות פתוחות, סיים תוך שבועיים את תהליך הגיוס לאותן המשרות. "למהירות כזו אין תקדים באף מקום, והופתענו מאוד מהתוצאות", מציין וייס בגאווה.

סטרינסקי מוסיף כי "קיימת 'מלחמה' על טאלנטים, אותם עובדים שהם מוכשרים בצורה יוצאת דופן בתחומם. חברות משקיעות זמן ומשאבים רבים לטובת מיתוג המעסיק שלהן, וההגעה אל המועמד הרלוונטי לפני שאר החברות המתחרות היא כבר לא בגדר רשות אלא הכרח וחובה. הטאלנטים המחוזרים מצפים לקבל תנאים ושכר גבוהים יותר בהשוואה למקום העבודה הקודם שלהם, כמובן, אך לא פחות מכך – הם גם מצפים לתהליך גיוס וקליטה מהיר ויעיל.

"חשוב גם להתייחס אל אותם מועמדים שמגישים קורות חיים אך לא מתקבלים למשרה. בזכות המערכת שלנו, אלו שנמצאים לא מתאימים כבר בשלב הראשוני מקבלים תגובה מהירה, וכך המעסיק ממצב את עצמו כארגון אחראי, יעיל ושקוף בעיני המועמדים השונים".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

בקִדמת הטכנולוגיה

חברת ICV מתמקדת כיום בשוק הגלובלי ומספקת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לחברות ה-IT הגדולות בעולם. טכנולוגיית החברה עברה בהצלחה מבחנים של גורמים וחברות מובילות, ומיצבה את עצמה בחוד החנית בתחום עיבוד השפה הטבעית (NLP) והמכונה הלומדת בעולמות של משאבי האנוש וניהול ההון האנושי.

לאחרונה זכתה ICV בשני פרסים יוקרתיים בתחרות הבינלאומית של Stevie Awards, ובימים אלה היא מגייסת עובדים חדשים ומרחיבה את מחלקת הפיתוח שלה, בעקבות חדירה לשווקים חדשים עם מוצרים נוספים פרי פיתוחה.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====


יח"צ: קבוצת רוטנברג תקשורת.

תגובות