מחקר: ההנקה והשפעתה על השומנים בדם

מחקר: ההנקה והשפעתה על השומנים בדם

ד"ר רונית לובצקי, מנהלת מחלקת ילדים בבית החולים דנה-דואק לילדים: "משך ההנקה אינו משפיע על פרופיל השומנים במבוגרים צעירים, ממצא המחזק את חשיבות ההנקה גם ללא תלות במשכה"

מאת: מערכת 'במרכז העניינים'
במרכז העניינים בריאות ורפואה
ד"ר רונית לובצקי מטפלת עם מכל הלב והנשמה

ד"ר רונית לובצקי מטפלת עם מכל הלב והנשמה

 

 

מחקר חדש שבוצע בדנה מוכיח כי משך ההנקה לא משנה את הרכב השומנים בדם. ד"ר רונית לובצקי, מנהלת מחלקת ילדים בבית החולים דנה-דואק לילדים: "מצאנו שמשך ההנקה אינו משפיע על פרופיל השומנים במבוגרים צעירים, ממצא המחזק את חשיבות ההנקה גם ללא תלות במשכה".

המחקר החדש בדק את ההשפעה של הנקה ממושכת על הרכב שומנים בדם במבוגרים צעירים. מחקרים קודמים שבוצעו על ידי אותה קבוצה של חוקרים, הראו כי בהנקה לפרקי זמן ממושכים (מעל לשנה), קיימת עלייה באחוז השומן בחלב האם. המחקר הנוכחי בדק האם יש השפעה של הנקה ממושכת על פרופיל השומנים בדם של מבוגרים צעירים. המחקר מצא כי משך ההנקה אינו משנה את הרכב השומנים במבוגרים צעירים, גם כשנלקחו בחשבון פרמטרים כמו גיל, מגדר, שנות השכלה, שעות פעילות גופנית בשבוע, משקל, גובה וסוג הדיאטה. לדברי ד"ר רונית לובצקי, מנהלת מחלקת ילדים והמרפאה לתזונה והשמנה בילדים שבבית חולים דנה-דואק לילדים: "המסקנה שלנו היא שמשך ההנקה אינו משפיע על פרופיל השומנים במבוגרים צעירים – ממצא המחזק ומדגיש שוב את חשיבות ההנקה גם ללא תלות במשכה".

תגובות