גדול מהחיים

גדול מהחיים

הולכים על גדול? בענק! המגמה לחפות את הקירות והרצפה באריחים קטנים הולכת ונעלמת, ואת מקומה תופס טרנד חדש ומרגש: עיצוב חללים עם אריחים גדולים ומרשימים, שמגיעים גם ליותר משלושה מטרים גובה, ומעניקים תחושת מרחב ועומק

מאת: מיכל אסף (צילומים: יח"צ חו"ל)
Designer סגנון חיים

האריח הדק והגדול, שנחשב לאחד השחקנים החזקים של השנים האחרונות, לא הגיע לחיינו בטבעיות. בתחילת דרכו היו מי שהרימו גבה, לנוכח האריחים גדולי הממדים והדקים, וחלק אף ניבאו להם חיי מדף קצרים כשל אפיזודה חולפת. אבל אנו חיים בעולם של מגמות, המחלחלות לשוק בעוצמה משתנה, וכעת הגיע זמנם של האריחים הגדולים להיכנס לבתים שלנו.

תערוכת העיצוב הנחשבת Salone del Mobile, המתקיימת מדי שנה במילאנו וסוחפת אליה מאות אלפי מבקרים מרחבי העולם, הציגה את הטרנדים והחידושים בעולם העיצוב לבית. גם השנה קיבל תחום החיפויים תשומת לב מיוחדת בתערוכה, כשהמגמה העיקרית והבולטת שהוצגה על ידי בית העיצוב האיטלקי LEA הייתה אריחים דקים וגדולים במיוחד. אלה מיוצרים בשיטה ידידותית לסביבה, מתוך מחשבה על מהפכה גלובלית. LEA גאה להיות נושאת הדגל בכל מה שקשור לייצור אקולוגי, מתוך מחויבות מתמדת להגנה על הסביבה, שהפכה חלק מה-DNA של החברה.

אווירה בחלל

בתערוכה במילאנו הציגה החברה את אריחי ה-Slimtech, אריחים חדשניים שמיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות, ואשר מגיעים למידות שיא של 100/300 ס"מ מטרים ולעובי דקיק של כ-3 מ"מ בלבד. אם בעבר נעשה שימוש באריחים קטנים לחיפוי קירות וריצוף בקו המשכי המחבר בן הריצוף לחיפוי הקיר, הרי שכיום יש נטייה של הקהל הישראלי לעבור לאריחים גדולים שמגיעים עד לגובה התקרה, ולשלב עמם אריחים קטנים על רצפת חדר הרחצה, בהתאם למגמות בעולם.

האריחים של LEA הם בשורה נהדרת לקהל הישראלי. מלבד עוביים המינימלי, האריחים קלים לניקוי, קלילים ביותר וגמישים מאוד, וכן מתאפיינים בעמידות גבוהה לשריטות, חומציות או חום. ניתן לעבוד איתם ביתר קלות, במיוחד כשמדובר על חיפוי קירות באמצעותם. הדיקוק מסייע בהפחתה משמעותית ממשקל האריח והתקנתו כחיפוי קיר הופכת קלה ויעילה יותר.

יתרון בולט נוסף בשימוש באריחים גדולים הוא שטח הכיסוי. האריחים, מגיעים כאמור במידות גובה מעל 3 מטרים וברוחב של 1 מטר, עובדה שמצריכה מינימום מחברים בין האריחים (פסי רובה). אך לא מדובר רק בגודל חדשני: האריחים הגדולים והמרשימים מגיעים במבחר רב של טקסטורות, גימורים ושילובים, שנותנים מענה עיצובי לכל חדר רחצה וחלל מגורים. אריחי הענק הפכו למבוקשים גם בשימוש כ"קיר כוח" – קיר אחד שמהווה את אפקט ה"וואו" ומשרה אווירה על החלל כולו.

שילובים מרגשים

"האריחים הגדולים והדקים מהווים פתרון של חיפוי וריצוף בעת ובעונה אחת, מאפשרים חופש ומעניקים לגיטימציה ליצירת סגנון אישי, המורכב מלקט של סגנונות אהובים", מסבירה מיכל נוף, מנהלת השיווק של זהבי עצמון. "המגוון הרחב של הדגמים מאפשר שילובים קונטרסטיים ומרגשים, המפגישים בין סגנונות".

האריחים של LEA עשויים גרניט פורצלן איכותי, ומגיעים במגוון עשיר של סגנונות וגימורים, המדמים מראה עץ, אבן, שיש ובטון, ואלה מאופיינים במראה טבעי הקרוב בצורה מוקפדת למקור, עד כי לא ניתן להבחין שמדובר באריח. פני השטח של אריחי ענק אלה יכולים להיות חלקים או מחוספסים למגע. השיש, למשל, הוא חומר בעל טקסטורה חלקה, לכן אריחי השיש יופיעו בגרסה חלקה למגע ומבריקה, בדיוק כפי שנראים לוחות שיש טבעיים.

חומרים כמו מתכת חלודה למשל, יציעו פני שטח במידה מסוימת של חספוס, שתעמיק את האותנטיות, וכך גם עם לוחות חומר במראה עץ למשל. הקסם והיופי הייחודי של החומרים מתעוררים לחיים במשטחים חדשים ומקשטים את חלל הבית, ואם רק עד לא מזמן השתלבו אריחים אלה בעיקר כאריחים לריצוף חללי מגורים, הרי שכיום מורגשת כניסתם גם לתחום המשטחים במטבח ובחללי רחצה.

גבי קליין, מנכ"ל זהבי עצמון: "ישראלים רבים מעודכנים בטרנדים הבינלאומיים ובעיצובים החדשניים מהתערוכות המובילות בעולם. אנחנו קשובים לביקוש של הצרכנים בארץ ומתאימים עצמנו לשוק הישראלי ולהעדפותיו, ובהתאם דואגים להביא את החדשנות אליהם הביתה. ישראל היא מעצמת חדשנות המיישרת קו עם בתי העיצוב המובילים באיטליה ובעולם, ואני סבור שחיפויי ענק יעניקו מענה אידיאלי לשוק".

תגובות

Comments are closed