מאמינים בהתחדשות עירונית

מאמינים בהתחדשות עירונית

ניסיון, מקצועיות וראייה רחבה: באשדר מצביעים על הסיבות שהפכו את החברה לחלוצת ההתחדשות העירונית

מאת: נעם גל
התחדשות עירונית נדל"ן

אשדר מקבוצת אשטרום הינה אחת מחברות יזמות הבנייה למגורים המובילות בישראל, ומהחלוצות בתחום המורכב של התחדשות עירונית. בשנים האחרונות, נבחרה אשדר על ידי בעלי דירות בכ-20 מתחמים ברחבי הארץ לתכנן ולהקים פרויקטים רחבי היקף של פינוי בינוי, הכוללים סה"כ של כ-2,100 יח"ד לפינוי וכ-7,000 יח"ד חדשות מתוכננות (כולל חלק בעלי הזכויות), בהם פרויקטים בהרצליה, בקריית אונו, בתל-אביב, בהוד השרון, בירושלים, ברמת-גן וביהוד-מונוסון.

בנוסף, לחברה גם זרוע התחדשות עירונית המתמחה בפרויקטי תמ"א 38, אשדר בוטיק, הפועלת כ-8 שנים. בחברה מסבירים כי היא מנוהלת באופן מקצועי על בסיס ניסיון וקשר אישי עם בעלי הזכויות. אשדר בוטיק מקדמת עשרות פרויקטים של תמ"א 38 באזורי ביקוש בארץ כגון קריית אונו, רמת גן, תל אביב, הרצליה, רמת השרון ועוד.

      תמר הרציג פלד
      (צילום: יח"צ)

"ייזום פרויקטים להתחדשות עירונית הוא מהמורכבים בתחום הבנייה למגורים" אומרת תמר הרציג פלד סמנכ"ל פיתוח עסקי ויזמות בחברת אשדר. "בפרויקטים אלה נדרשים פתרונות לתכנון בצפיפות מגורים גבוהה מהמקובל, ולכן נדרשת התייחסות מתאימה לבינוי, לתנועה ולחניה, למיקום שטחי ציבור ומבני ציבור, כל זאת על מנת להפוך את הבניין והשכונה למוקדים קהילתיים מחד ואורבני מאידך: היתרון במגורים בפרויקט של התחדשות עירונית הוא העובדה שנכנסים לשכונה חיה, ולא צריך לחכות עד שהקהילה תרקום עור וגידים.

"דוגמה טובה לכך היא נווה מונוסון: מגורים בנווה מונוסון מאפשרים לתושבי היישוב להגיע תוך דקות ספורות ברכב לערים השכנות, למרכזי תעסוקה, בילוי ומסחר, זאת לצד העובדה שביישוב, המונה 2,600 תושבים בלבד, נהנים מתחושה של יישוב קהילתי באווירה כפרית, עם רחובות קטנים ושקטים, ללא דרכים ראשיות, כך שהילדים יכולים לשחק בחוץ בבטחה".

נווה מונוסון – יהלום חבוי

הרציג פלד מספרת כי "פרויקט פינוי הבינוי רחב ההיקף בנווה מונוסון הנו למעשה הראשון שיצא לפועל בארץ. אכן, השילוב בין אורבניות וקהילתיות של "כולם מכירים את כולם", הוא מה שהופך את נווה מונוסון למעין יהלום חבוי שהיה עד כה נחלתם של מספר מצומצם של אנשים".

לדבריה, כעת, נפתח חלון הזדמנויות צר לאפשרות להתגורר ביישוב גם למי שאין לו תקציב של ארבעה מיליון שקלים, מחיר של רכישת וילה בנווה מונוסון, מאחר והפרויקט של אשדר הינו פרויקט הבנייה היחיד ביישוב – והוא נבנה על עתודת הקרקע האחרונה בו, כלומר, לא תהיה בנייה נוספת ביישוב, ובעתיד לא יקומו בו מגדלים שיפריעו את שגרת החיים של התושבים. במונוסון היו 200 דירות ובמקומן ייבנו 620 דירות חדשות ב-10 מגדלים. בפרויקט דירות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בחזית הבניינים מתכננת העירייה את הקמתו של פארק ציבורי בשטח של כ-20 דונם, שישרת את תושבי הפרויקט והסביבה. דירות 4 חדרים מוצעות למכירה במחיר של החל מ-2.2 מיליון שקל.

בין הפרויקטים הנוספים שבהם קידמה אשדר תוכנית פינוי בינוי שקיבלה תוקף ניתן למנות את הפרויקטים ברח' טאגור וברח' רקנאטי ברמת אביב: בשני המתחמים יחד ישנן 156 דירות המיועדות לפינוי ולהריסה ובמקומן ייבנו 342 דירות חדשות בבניינים בני 9 עד18 קומות. כמו כן ישנו פרויקט המבדיל ברמת גן: במתחם 55 דירות וחנויות המיועדות לפינוי ולהריסה ובמקומן ייבנו 180 דירות חדשות במגדל מגורים בן 32 קומות.

בין הפרויקטים הנוספים בשלבי תכנון מתקדם ניתן למצוא את פרויקט ברח' השקד בקרית אונו: במתחם 104 דירות המיועדות לפינוי ולהריסה ובמקומן ייבנו 325 דירות חדשות. בנוסף ישנו פרויקט במתחם ביל"ו בהרצליה: במתחם 146 דירות המיועדות לפינוי ולהריסה ובמקומן ייבנו 474 דירות חדשות.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

על חברת אשדר

בחברת אשדר מקבוצת אשטרום, בניהולו של ארנון פרידמן, מספרים בגאווה כי היא אחת מחברות הבניה המובילות בישראל. החברה פועלת בתחום ייזום הבניה למגורים. החברה מתמחה בהקמת שכונות ובניינים בתכנון מוקפד.

החברה הינה מהחלוצות בתחום פרויקטי ההתחדשות העירונית פינוי-בינוי ותמ"א 38 ובמהלך למעלה מ-40 שנות קיומה הקימה פרויקטים רבים הכוללים למעלה מ- 20,000 יחידות דיור וכיום מעורבת בייזום, תכנון ובהקמת פרויקטים למגורים בהיקף של כ-12,000 יחידות דיור, הפזורים ברחבי הארץ (חלק החברה כ-7,900 יחידות דיור).

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות