בן משפחה זה תפקיד לחיים; להיות דירקטור זה מקצוע

בן משפחה זה תפקיד לחיים; להיות דירקטור זה מקצוע

חברות משפחתיות מתמודדות עם אתגרים מורכבים של שמירה על שלמות המשפחה מחד, ושמירה על מנגנוני קבלת החלטות מקצועיים מאידך

מאת: יובל גמליאל
סחר ועסקים עסק משפחתי

חברות משפחתיות הינן המודל העסקי הוותיק והשכיח ביותר בעולם, וכ-70% מכלל החברות מאופיינות ככאלה. חברות אלה נהנות אמנם מיתרון יחסי בביצועים לעומת חברות "רגילות", אך על פי הנתונים העולמיים רק כ-10% מהן שורדות את הדור השלישי מסיבות מגוונות, כגון מינוי בני משפחה לא מקצועיים, אי הבנה מספקת בדו"חות כספיים ועוד.

על החברות המשפחתיות המוכרות והמצליחות בארץ ניתן למנות בין השאר את חברת המזון "שטראוס", של משפחת שטראוס, וחברת האופנה "קסטרו", של משפחת רוטר. חברות משפחתיות בינלאומיות ידועות הן למשל קונצרן ההשקעות טראמפ, של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ומשפחת לי הדרום קוריאנית בעלת קבוצת האלקטרוניקה סמסונג.

לעומת החברות המשפחתיות המצליחות שנמנו לעיל, שכל אחת מהן השכילה לייצר בידול ומיתוג בשוק, הרי שברוב החברות המשפחתיות שכשלו התמונה דומה למדי: בעוד שהדור הראשון בנה וביסס את העסק, בני הדור השני שירשו את החברה ונהנו מרווחיה – לא התאימו לניהולה המתרחב והשאירו לבני הדור השלישי חברה כושלת ומפסידה. ניתן לומר כי כישלונן של חברות משפחתיות רבות נעוץ במנגנוני קבלת החלטות לא מקצועיים לאורך זמן, שחורצים את גורל החברה עוד מראשיתה.

אחד האלמנטים החשובים ביותר לביסוס מנגנון מושכל ואפקטיבי של קבלת החלטות מקצועיות הינו הדירקטוריון, מועצת המנהלים של החברה או הארגון, המתווה את יעדיו ותוכניותיו האסטרטגיות. בתפיסה הישראלית דירקטורים מקושרים לרוב לנושאי משרה בחברות ציבוריות אך בפועל גם חברות בשליטה משפחתית, ולעיתים בצורה חיונית יותר מהחברות הציבוריות, נדרשות לפתח כלי ניהול ומנגנוני קבלת החלטות של דירקטוריון, וזאת מכיוון שחברה בשליטה משפחתית היא גוף מיוחד ומורכב מבחינת קשת האינטרסים והיעדים שלה.

כן, דווקא חברות משפחתיות הן המאותגרות יותר מחברות פרטיות רגילות או ציבוריות, בכל הנוגע לסוגיות כמו תפקיד הדירקטוריון בחברה המשפחתית, יזמות ופיתוח, תפקיד הבעלים במיזוגים ורכישות מזווית המשקיע, ניתוח נכון של דו"חות כספיים, ההפרדה בין ניהול הכסף של העסק לניהול התקציב המשפחתי, מינוי נושאי משרה בכירים שאינם בני המשפחה ועוד.

על רקע התחזית כי בטווח עשר השנים הבאות צפוי גידול מספרי משמעותי של חברות בשליטה משפחתית, תהליך שישפיע בצורה דרמטית על החברה והכלכלה העולמית, יזם המרכז הבינתחומי הרצליה תוכנית ייחודית לנושאי משרה בחברות משפחתיות, בסופה מוענקת תעודת סיום קורס דירקטורים. המנהלת האקדמית של התוכנית היא ד"ר ציפי שפרלינג, חוקרת, מרצה, יועצת ומובילה תהליכי הצמחה של הון אנושי, אינטלקטואלי, תרבותי ופיננסי לאנשי עסקים משפחתיים.

התוכנית, בה תשעה מפגשים, תחל בחודש נובמבר הקרוב ותקנה למשתתפיה ידע וכלים ניהוליים מגוונים בהיבטים אסטרטגיים, פיננסיים, משפטיים ותקשורתיים, בשילוב של פיתוח רגישות, הבנה מעמיקה ודרכי התמודדות אפקטיביות עם אתגרים של צמיחה בשוק תחרותי ועם מעברים בין-דוריים בקונטקסט המשפחתי.

תגובות