להתרחץ עם סבון יין מפנק

להתרחץ עם סבון יין מפנק

הפינוק של הטבע: עדי תמיר, בעלת חברת 'קצף', מגדירה מחדש את תרבות צריכת הסבונים המוצקים

מאת: אתי דהאן (צילומים: יח"צ)
סגנון חיים שמנת

צרפת מחכה בכל שנה בהתרגשות לסיום בציר הבוז'ולה הצעיר ובקבוקו, והיא חוגגת את הטקס המסורתי של השקתו שבועות ספורים אחר כך, במלוא תשומת הלב האפשרית רק לה. לאחר שלצרפתים הצטרפו גם חוגגים ברחבי העולם, ששמחו לאמץ מסורת עליזה זו של ליל שתייה, הגיע הזמן לבשר שיין טוב מיועד לא רק לשתייה. אמנם על מדף התמרוקים שכוללים חומרים לא קונבנציונליים כבר זכינו להכיר סבון שוקולד, סבון עשוי מינרלים של ים המלח, וגם סבונים שמכילים תבלינים ריחניים. עם זאת, אף אחד לא הכין אותנו באמת לחוויית הרחצה המפתיעה בסבון יין מקציף, שמשאיר את עורנו רך ונעים, שלא לדבר על הניחוחות המעניינים והמרתקים שמזכירים לפעמים אירוע טעימת יינות.

סבון יין לבן (שרדונה)

כשאוצרות טבע מנוגדים חוברים יחד

כפי שמוצרי קוסמטיקה טבעיים נכנסו בסערה לעולמנו, כך גם סבונים טבעיים מוצקים בשלל גוונים וניחוחות עדיפים עלינו יותר. עוד ועוד אנשים מתחברים לאדמה ומבינים שהמוצרים האורגניים והטבעיים הם מה שהאדם זקוק להם כדי לחיות חיים בריאים יותר. אך בעולם שבו החדשנות והיצירתיות מנצחות, אין מקום לסטנדרטי ולסתמי. מוצר טוב מתחיל מיצירה ייחודית, ודווקא מה שמעניין ואינו מוכר הוא זה שפורץ דרך. השילוב המושלם בין מוצר צריכה בסיסי – סבון המכיל חומרים טבעיים מהטבע לבין הניחוחות המגוונים – גורם לנו לחשב מסלול מחדש ולבדוק את תרבות השימוש שלנו במוצרים. אם חשבנו שסבונים טבעיים הם ללא ריח, הרי שכיום תוכלו למצוא אותם בשלל ניחוחות, בתוספת צמחים וגם כאלה עם יין משכר במרקם רך ונעים.

יין משובח ייצרו עוד בתקופה הנאוליתית, באלף השישי לפני הספירה, כפי שגילו היסטוריונים שונים בעולם. משום מה, אז עוד אף אחד לא חשב על השילוב בין סבון ויין. השילוב אולי מתבקש בטבעיות עוד מההיסטוריה, אבל רק במאה ה-21 אנו שומעים עליו יותר ויותר.

עתה, עדי תמיר, בעלת חברת "קצף", מגדירה מחדש את תרבות צריכת הסבונים המוצקים. מה שהתחיל מתחביב מקצועי הפך בן רגע לעולם שלם של צבעים וניחוחות. תמיר החליטה להפוך את הקונספט כולו ולהעמיד את הסבונים והקוסמטיקה הטבעית במרכז ולהסיט אליהם את הזרקור. עדי, במקצועה מתכנתת, עבדה בחברות הייטק גדולות והחליטה לקחת את החשיבה המתמטית שלה לכיוון אחר. הכיוון הוא זה שבו לאחר כל החישובים והמשוואות מתקבלת יצירה מרשימה, וזאת בניגוד לקוד ותכנות שבסופם לא ממש ניתן להציג משהו פיזי.

סבון יין מתובל

המתמטיקה המפתיעה של התמרוקים

ייצור ורוקחות של סבונים מתבססים על חישובים נכונים, הרכב חומרים והיחסים ביניהם, וכשמוצאים את הפורמולה המדויקת יוצאת משוואה מסוימת המאפשרת לייצר קו סבונים חדש. הסבונים הם למעשה מוצרים בעלי מרקם מוצק שהופכים למוצר ניקוי נהדר לגופנו הודות למגע עם מים. את הטרנד האורגני החליטה עדי לקחת צעד קדימה והחליפה את המים ביין, והוסיפה את ניחוחות היין לתוך הסבונים, כדי לאפשר לנו להתעטף גם בניחוח היין המשכר.

"האלמנט המשמעותי ביין הוא האנטי-אוקסידנט (נוגד החמצון) שיש בענבים, ומשום שהאפקט המרכזי ביין הוא תהליך התסיסה, הוא זה שמאפשר לו להוציא מרקם טוב בסבון ומוסיף קרמיות מפנקת", מסבירה עדי תמיר. לסבון שנוצר מהיין מוסיפה עדי תמצית ריח מתקתקה המבוססת על חומרים טבעיים שמזכירים מאוד ניחוח שמפניה, בירה ואפילו וויסקי משובח.

היום אפשר לומר שיין הוא פינוק יוקרה שבהחלט מתכתב בהצלחה עם פינוק העור, דבר המאפשר גם לנו להגיע מוכנים לחגיגות הבוז'ולה.


את המוצרים ניתן לרכוש בחנות און ליין: www.ketsef.co.il | שירות לקוחות: 1-700-700-524

תגובות