אשטרום משקיעים בעוצמה

אשטרום משקיעים בעוצמה

עם נכסים מניבים בהיקף של 710 אלף מ"ר בנוי, אשטרום נכסים מכוונת גבוה ומסמנת יעדי פיתוח חדשים בענף הנדל"ן המניב

מאת: יהב גול
נדל"ן נדל"ן מניב

שטחי משרדים הפכו מזמן לנכס נדל"ני חם, כאשר הביקוש אליהם רק הולך וגובר. עד כמה תרמו לכך הריבית הנמוכה במשק, ההיצע הפוחת בדירות להשקעה ושינויים ברגולציה ובמיסוי? לא מעט, מסתבר.

הנדל"ן המסחרי, שנחשב בעבר לאפיק השקעה נישתי, הפך בעשור האחרון לאפיק הפונה לכלל משקיעי הנדל"ן, שהעדיפו למשוך את כספם מההשקעות בנדל"ן למגורים. הסיבות לכך מדברות בעד עצמן: התשואה על השכרת משרדים גבוהה מזו שעל נדל"ן למגורים; ההשקעה הכספית נמוכה יחסית, ובשונה משוכרי הדירות, נוטים שוכרי המשרדים להישאר פרק זמן ממושך יותר בנכס, מה שמעניק למשקיעים שקט נפשי והכנסה קבועה לאורך זמן.

מה הפלא, אם כן, שיותר ויותר חברות ישראליות נוהרות לרכוש נדל"ן מסחרי ושוק המשרדים צפוי להמשיך וליהנות מעדנה זו. אחת החברות הוותיקות והמובילות בישראל שעוסקת בתחום הנדל"ן המניב הינה אשטרום נכסים, שנותנת אלטרנטיבה אמיתית לרכישת משרדים למשתמשי קצה ומשקיעים, שלא באמצעות קבוצות רכישה.

    ירון רוקמן,
    מנכ"ל אשטרום נכסים
    (צילום: ישראל הדרי)

אשטרום נכסים, בניהולו של ירון רוקמן, מובילה בקבוצת אשטרום את תחום הייזום, ההקמה, הרכישה והניהול של נכסים מניבים בארץ ובחו"ל. לחברה נכסים מניבים בהיקף כולל של כ- 710,000 מ"ר, הפרושים ברחבי הארץ ובמספר ערים מרכזיות בגרמניה. נכסים אלו מושכרים לשוכרים מתחומי המסחר, המשרדים, התעשייה והלוגיסטיקה. היתרון המרכזי של החברה נשען על הידע והניסיון הרב שצברה בפעילותה בארץ, והיא נהנית ממוניטין רב ובסיס פיננסי איתן.

המבקשים לרכוש שטחי משרדים להשכרה יעדיפו, לא אחת, לרכוש מאשטרום נכסים ולא מקבוצת רכישה, והיתרונות לכך ברורים: מועד מסירה ידוע וקבוע מראש; מחיר מוגדר; תנאי תשלום נוחים; גב חזק של קבוצה ותיקה ואיתנה פיננסית; סטנדרט ואיכות בנייה מהגבוהים ביותר; ניהול עצמאי של הנכסים שברשות החברה.

הפרויקט היזמי הבולט והמשמעותי של החברה בשוק המשרדים בימים אלה הוא, ללא ספק, פרויקט LYFE – המוקם בימים אלה בשותפות עם חברת דן תחבורה במתחם העסקים BBC בבני ברק. מדובר במתחם המשתרע על מגרש של כ-15.7 דונם אשר יכלול בשלב הראשון 2 מגדלי משרדים, בשטח של כ-50,000 מ"ר כל אחד, המיועדים למכירה למשתמשי קצה ומשקיעים, וכ-2,000 חניות. בנוסף יכלול המתחם שטחי מסחר בתי קפה ומסעדות, חדר כושר וחדרי ישיבות להשכרה. הקמת הפרויקט צפויה להסתיים בשנת 2021 ובכוונת החברה לבנות בעתיד בניין שלישי באותו מתחם בהיקף של כ- 100,000 מ"ר.

הפרויקט נהנה מיתרונות רבים, לרבות מיקום מרכזי ונגישות לאזורי העסקים העיקריים באזור מטרופולין ת"א, קירבה לנתיבי הרכבת הקלה המוקמת בימים אלה, ואיכות בנייה ורמת גימור גבוהה. השוק זיהה את הפוטנציאל הרב ובתוך זמן קצר נמכר הבניין הראשון כמעט במלואו, כאשר שיווק הבניין השני יוצא לדרך בימים אלה. קבוצת אשטרום, חברת האם של אשטרום נכסים, רכשה 7 קומות בפרויקט במטרה להעתיק את מכלול משרדי ההנהלה וחברות הבנות למשכנן החדש.

פרויקט גדול נוסף שמקדמת חברת אשטרום נכסים בתחום המשרדים למכירה, הינו פרויקט בכניסה לעיר ירושלים, בין הרחובות דרך יפו ושדרות שז"ר, בסמיכות רבה לרכבת המהירה לתל אביב ולבתי המשפט העתידיים, שהינו מתחם מעורב לתעסוקה, מגורים, מלונאות ומסחר. גם פרויקט זה נהנה ממיקום אסטרטגי, אטרקטיבי והוא צפוי לכלול שני מגדלים בני 30 קומות בסטנדרט בנייה גבוה במיוחד וייחודי לירושלים. הפרויקט בשיתוף משפחת בליליוס, חברת אק"ה נדל"ן וחברת דרורי.

ירון רוקמן, מנכ"ל החברה, מדגיש כי יזום משרדים למכירה הינו רק נדבך אחד בכיווני ההתפתחות של החברה. "אנו ממשיכים ליזום ולהקים מתחמי משרדים מניבים, דוגמת פארק ההיי-טק החדש שאנו מתכננים ביבנה, בצמוד לכביש 4 ולתחנת הרכבת בהיקף של כ- 80,000 מ"ר, אשר מצטרפים למצבת הנכסים המניבים שהינם ליבת הפעילות של החברה. במקביל אנו ממשיכים לבחון אפשרויות להשביח את הנכסים הקיימים, הן על-ידי קידום תכניות לתוספות זכויות והן על ידי חדשנות וכניסה לתחומים נוספים".

אשטרום נכסים בוחנת לעומק את כניסתה לתחום חללי העבודה משותפים. התחום יהווה להערכתה מוצר סינרגטי למתחמי ההיי טק והמשרדים בבעלותה ויאפשר לה להציע לחברות המאכלסות את מתחמי העסקים, יכולת גמישות רבת ערך ואפשרות להתמודד עם פרויקטים אד-הוק ועם צרכים משתנים, אשר הינם חלק משגרת החיים של חברות בתחום ההיי טק. החברות תוכלנה לשכור משרדים ועמדות עבודה בגמר מלא לתקופות קצרות ובגדלים משתנים, בנוסף על שטחי המשרדים הקבועים שלהם במתחם, וכל זאת תחת קורת גג ניהולית אחת – של אשטרום נכסים.

עם כניסתה ל-2019, תמשיך אשטרום נכסים לפעול להקמת בנייני המשרדים ופארקי היי-טק אשר הינו תחום הפעילות המוביל בחברה; בקידום עסקאות חדשות ורכישת קרקעות לייזום; קידום תב"עות לתוספת זכויות ושינוי ייעוד בנכסים קיימים; הרחבת הפעילות הבינלאומית- כניסה לאנגליה והמשך רכישות של נדל"ן מניב בגרמניה; ובחינה מתמדת של תחומי פעילות חדשים ומשלימים אשר יתרמו לאופייה המגוון ואיתנותה הפיננסית של החברה.

תגובות