"כנער בחופשות עבדתי כטפסן וברזלן"

"כנער בחופשות עבדתי כטפסן וברזלן"

פרויקט צבעוני בפרדסיה הכולל 40 צמודי קרקע זכה באות המצוינות של התאחדות בוני הארץ. פיני אלבר, בעל חברת פ.אלבר יזמות ובנייה שביצעה את הפרויקט, מספר על סוד ההצלחה: "אהבה לבנייה"

מאת: רותם עמית
מצוינות בבנייה נדל"ן

הדרך לאות מצוינות מתחילה בלהיות פועל פשוט: פרויקט צבעוני בפרדסיה, אותו ביצעה חברת פ.אלבר יזמות ובנייה בבעלות פיני אלבר, זכה באות המצוינות בביצוע בקטגוריית בנייה נמוכה עד תשע קומות, אותו העניקה התאחדות בוני הארץ.

הפרויקט שוכן על קרקע בשכונת נופי השרון החדשה בישוב וכולל 40 צמודי קרקע שכבר אוכלסו בשני שלבים: 26 יחידות לפני כשנתיים, ו-14 יחידות לפני כשנה. מדובר על חטיבת קרקע שחולקה למגרשים בני 200 מ"ר שלצידם מרחב ציבורי איכותי במיוחד. אלו שילבו מבנים בקונספט פרובנסי המשולב בבנייה יוקרתית בתוך מתחם של שכונה חדשה. "שכונת צמודי קרקע בעלת אופי ייחודי, איכות גבוהה בעבודות הגמר וטיפול מצוין במרחב הציבורי – כל אלו יצרו סטנדרט בנייה חדש", כך קבע חבר השופטים של התאחדות בוני הארץ שהעניק למבצעי הפרויקט את הפרס, פיני אלבר אומר שניתן לראות שפרויקט צבעוני היה פרט מנחה לנראות של השכונה.

פרויקט צבעוני בפרדסיה (צילום: פ. אלבר)

מעבר לתוצאות בשטח, מסביר פיני אלבר כי סוד הצלחה של כל פרויקט טמון בידע ובהבנה של הקבלן את מכלול העבודות בתחום הבנייה. מהתכנון עד למערכות המבנה ועד לאחרון העוסקים במלאכה . "פשוט צריך להבין בהכול", מסביר פיני אלבר. "אני צריך להכיר את הפרויקט ברמת הבורג. אי אפשר להכיר הכל מלמעלה. מי שחושב שהוא יכול להיות איש עסקים או בעל מקצוע חופשי ולהשקיע כסף ולחשוב שייצא לו פרויקט איכותי – טועה. זה לא אומר שאני חייב ליישם הכל בידיים שלי, אבל אני כן חייב להבין בכל תחום ותחום על בוריו.

בפרויקט צבעוני, לדוגמה, נעשתה, לדברי פיני אלבר, התאמה מיוחדת עוד בתכנון הפרויקט למציאות בשטח. כך לדוגמה, נעשו התאמות של הטופוגרפיה למערכות הקיימות ובעיקר לאוכלוסייה שתגיע לאכלס את הפרויקט. פיני אלבר מספר כי מבחינתו הבנייה היא אהבה עוד מתקופת ילדותו באור יהודה, שם היה מחפש בחופשות בית הספר להשתלב כפועל פשוט באתרי בנייה. "עברתי את כל השלבים בתחום. מהפועל שמערבב את הבטון ומכין את התערובות , ועד למנהל אזור , דרך לימודי הנדסאות בניין ועד להיות הבעלים של חברה מבצעת ויזמית המעורבת בתכנון הפרויקטים כחלק אינהרנטי של העבודה שלה".

פיני אלבר יוצא נגד המוסכמות בענף, לפיהן צריך לקחת בחשבון טעויות בביצוע כחלק אינטגרלי מתכנון ותמחור הפרויקט. לדבריו, אלו תולדה של תכנון לקוי או חוסר תשומת לב. "הבנייה היא כמו לידה שמתחילה בפגישות רבות של יועצים ומתכננים ולאחריה מגיעים לשלב היישום. הרבה פעמים אומרים שיש לקחת בחשבון שתהיה חריגה מתקציב, אך חשיבה זו רק מלמדת על כך שהתכנון שלהם לא היה מספיק טוב.

"אצלנו אין דבר כזה שבעל מקצוע אחד מתחיל לפני שהשני סיים וקיבל אישור על העבודה מאיתנו. בקרת איכות זה דבר שמביא להרבה פחות אילוצים והרבה יותר וודאות. אני תמיד אומר לכל העובדים, הקבלנים ולכל העוסקים במלאכה בפרויקטים שלנו שלהיות כמו כולם זה קל, להיות מצוין זה קשה, ואנחנו לא מתפשרים על האיכות וסטנדרט ביצוע".

תגובות