כפיים

כפיים

מאת: יובל בן משה
סגנון חיים שמנת

צילום: גיל פורזנסקי

צילום: גיל פורזנסקי

תאטרון: אהבה, גזענות וזהות

סמיון, איש עסקים יהודי, נמצא בתחנת הרכבת בדרכו לוורשה. בקרון הרכבת הוא נקלע לוויכוח נוקב, מסעיר ומצחיק, בעניין אשמתם של היהודים בכל תחלואיה של אירופה. למרבה האירוניה, מובילה את הדיון אחות יפהפייה, המחזיקה בדעות נחרצות על העם הנבחר והדרכים בהן יש לטפל בו. סמיון מחליט ללמד אותה לקח, אותו היא לא תשכח במהרה.
זוהי העלילה במחזה "יהודי טוב", המגוללת סיפור אהבה מטלטל על רקע אירופה של שנות ה-30 – סיפור המעורר שאלות מורכבות הנוגעות למושגים כמו זהות, גזענות, אהבה ובחירה, אשר מהדהדות עד ימינו אלו. המחזאי הנרי יאגלום הינו תסריטאי הוליוודי שכתב את המחזה בעקבות אירועים אמיתיים שחווה אביו באירופה באותם ימים. את המחזה מעלה התיאטרון העברי.

18.12.16, בית ציוני אמריקה, תל אביב; 13.12.16, היכל התרבות קריית אתא

צילום: יח"צ

פסטיבל: ג'אז

בשנתו ה-27, מקדיש פסטיבל הג'אז תל אביב מופע מיוחד לזכרו של שדר הרדיו המיתולוגי דני קרפל ז"ל, שהלך לעולמו לפני כשנה. דובי לנץ ערך את הערב, ושילב בו ממיטב אהבותיו של קרפל: זמר עברי, אולדיז וג'אז, שמתבטאים בקולה ובדמותה של עדנה גורן. בהפקה מקורית זו, תחבור עדנה גורן להרכב מיוחד של נגנים, במופע שכולו נוסטלגיה: פטר ורטהיימר – כלי נשיפה; נחום פרפרקוביץ – פסנתר; אסף חכימי – קונטרה-בס; ואיתן איצקוביץ – תופים.
בנוסף, ישתתפו בפסטיבל: קרולינה ותזמורת הג'אז של תל אביב, Pat Martino Trio, עמרי מור ודניאל זמיר, Enrico Rava, שם טוב לוי, Jane Monheit, אלי דג'יברי, שלמה גרוניך ועוד.

7.12.16, סינמטק תל אביב

תגובות