מתאבנים

מתאבנים

מאת: יובל בן משה
סגנון חיים שמנת
צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

מתלבש לחג

בקבוק ה-DISARONNO – ליקר האמרטו המפורסם בעולם – ממשיך במסורת ומשיק לקראת חג המולד והסילבסטר בקבוק במהדורה מוגבלת, הנושא את חתימתו של בית האופנה האיטלקי המפורסם ETRO (אטרו). הבקבוק מופיע בצבעוניות ובעיצוב בסגנון איטלקי קלאסי, בשיק אשר הופך אותו לפריט אספנים ומתנה לחובבי האופנה, וכמובן – לאוהבי הליקר. עבור המותג DISARONNO, מדובר בשיתוף פעולה מוצלח ומוכר, שמתקיים השנה בפעם הרביעית, לאחר שחבר בשנים החולפות למיטב בתי האופנה האיטלקיים – רוברטו קוואלי, ורסצ'ה ומוסקינו.

צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

וויסקי עם אופי

חטיבת האלכוהול של טמפו השיקה את  Ballantine's Hard Fire – וויסקי מלא במרקם חלק במיוחד, הנוצר בכוח הלהבות. הבלנד החדש, מבית Ballantine's מופק בתהליך ייצור חדשני, אשר כולל חריכה דו-שלבית, שחושפת טעמי וניל, עשן ותבלינים ומעניקה למשקה את טעמו הייחודי. תהליך הייצור הייחודי מתחיל בבחירתן של חביות עץ אלון אמריקאי. בשלב הבא, נשלחות החביות לבעלי מלאכה המתמחים בתהליך "החריכה הכפולה" – די להם במבט חטוף על מנת לזהות את משך החריכה ועוצמת הלהבה הנדרשת. בשלב האחרון, החביות המשובחות ביותר נבחרות על ידי המאסטר בלנדר של Ballantine's, סנדי הייסלופ, וממולאות בבלנד המתיישן בהן לאורך זמן.

נציגה מהצפון

קבוצת המסעדות אנגוס, אשר מתמחה בבשרים ומוכרת בצפון הארץ, החליטה להדרים ופתחה לראשונה שתי מסעדות בתל אביב לצד קצביית בוטיק, שתציע את נתחי הבשר המובחרים המוגשים במסעדות. המסעדות החדשות הן: אנגוס ואנגוסרי, והן יציעו תפריט בשרים עם מגוון נתחי בשר המגיעים מהגליל, שם גדלים הטלאים והעגלים בתנאי מרעה טבעי. מסעדת הבשרים אנגוס תפעל בסגנון "סטייק האוס" באווירת בראסרי, ומסעדת אנגוסרי תממש את חלום ה-Street food הבשרי.

אנגוס, אנגוסרי וקצביית הבוטיק - הארבעה 20, תל אביב

פופ-אפ תלמידים

כחלק מהרצון של "דנון – בית הספר למקצועות הקולינריה" לחשוף את התלמידים למגוון רחב של סגנונות בישול ומגמות מן העולם, מוקמת בימים אלה, לצד בית הספר, מסעדת פופ-אפ בהפעלת התלמידים. כמו בבתי הספר המובילים בעולם, תשמש המסעדה לתרגול וחשיפה של התלמידים לתנאי העבודה בעולם האמיתי ולהתמודדות עם דרישות הקהל. תפריט המסעדה ישתנה מדי יום, והיא תארח אירועי קונספט קולינריים בעלי אופי משתנה ורחב. בתוך המסעדה תפעל ספרייה קולינרית, עם מאות ספרים ומגזיני אוכל מכל העולם, שישמשו השראה לתלמידים. התפריט המשתנה יתבסס על מטבחים שונים: מקומי לצד עולמי, עדכני לצד היסטורי.

תגובות

Comments are closed