כל הציוד הביטחוני, מקצה לקצה

כל הציוד הביטחוני, מקצה לקצה

חברת ת.א.ר אידיאל קונספטס צברה ותק מרשים בשיווק ציוד ביטחוני ומערכות נשק בארץ ובחו"ל, כשהיא ממנפת את הידע העצום והניסיון שצברה כדי להנגיש ללקוחותיה את הציוד המתאים ביותר לצרכיהם, תוך תפירת חבילות מלאות, מקצה לקצה, ותחת קורת גג אחת

מאת: יואל צפריר
טכנולוגיה והייטק רשת ביטחון

כשאביעד מצה, מנכ"ל ת.א.ר אידיאל קונספטס בע"מ,  מדבר על "סל מוצרים אין-סופי", שמשווקת החברה בארץ ובחו"ל, הוא לא מגזים. זה מתחיל מציוד אישי לשוטרים כמו אלות ואזיקים, עובר דרך מדים וציוד מיגון לחיילים, ציוד אב"כ טקטי ונגמר במקלעים, נגמ"שים וטנקים לצבאות, מערכות אלקטרו-אופטיות לספינות ואפילו מסוקי קרב. "אנחנו גם יכולים לספק היום את כל הדרוש להקמת בסיס צבאי – מברזייה ועד לחדר הפיקוד וכל הציוד שביניהם", הוא מוסיף בחיוך.

היכולת לספק את כל מגוון הציוד והתחמושת ללקוחות היא רק אחד מהמאפיינים הייחודיים של החברה, שנוסדה בשנת 1990 ע"י תומר אבנון, יוצא שייטת 13 (ראה מסגרת). מאפיין נוסף, מורכב לא פחות, הוא העבודה הן בארץ והן בחו"ל. אך בעוד שבישראל החברה משמשת כנציגה של 35 חברות בין-לאומיות בתחומי הציוד הביטחוני והיא ספקית רשומה של משרד הביטחון, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וכלל שוק הביטחון הישראלי, בחו"ל שיטת הפעולה היא שונה ואפילו הפוכה.

אביעד מצה, מנכ"ל ת.א.ר אידיאל קונספטס בע"מ

אביעד מצה, מנכ"ל ת.א.ר אידיאל קונספטס בע"מ

"בכל הקשור לפעילות שלנו בחו"ל, אפשר לומר שאנחנו מעין סופרמרקט לביטחון, שמספק פתרון מלא ללקוח מסוים. במצב זה אנו נאמני לקוח ולא מוצר ופועלים להנגיש עבורו את מיטב הציוד האפשרי, תוך תפירת חבילה ביטחונית ספציפית", מסביר מצה. "כל לקוח יכול למצוא אצלנו מספר רב של פריטים אופציונליים לאותו צורך. במובן זה אנחנו ONE STOP SHOP למוצרי לחימה ומיגון והייחוד שלנו בא לידי ביטוי ביכולת לבנות לכל לקוח מערך כולל של פתרונות מותאמים אישית, מהצורך הכי ספציפי ועד הפרויקט הכי מקיף, מפרטי לבוש לצבאות דרך ציוד למסוקים ועד לנשקים כבדים וטכנולוגיות".

חוליית קישור קריטית

אביעד מצה מועסק בתאר מזה 12 שנה. הוא בוגר הצנחנים ונכנס לעבוד בחברה מייד לאחר סיום שירותו הצבאי. הוא החל את דרכו כאיש מכירות לשוק המקומי וטיפס למעלה בתפקידי ניהול שונים עד שהגיע לכס המנכ"ל.

אביעד, ספר על החברה ועל פעילותה.

"תאר אידיאל הינה חברה פרטית, שעוסקת בשיווק ומכירה של נשק, תחמושת ואמצעי לחימה לצבאות, משטרות, ארגוני כבאות אש ומוסדות ביטחוניים בארץ ובעולם. הקונספט המנחה את החברה הוא מתן פתרונות כוללים מא'-ת', החל מטיפול בלוגיסטיקה, דרך רשיונות ועד הדרכות. החברה מחולקת לשלוש מחלקות עיקריות: המחלקה הבין-לאומית, שאמונה על ביצוע פרויקטים ביטחוניים מסביב לעולם. מחלקת התפעול, שאחראית על ניהול ההתקשרויות עם ספקי החברה ועל תפעול הפרויקטים המתמשכים. מחלקת ישראל, שמשמשת כנציגתן הבלעדית של היצרנים המובילים בעולם בתחום הביטחון ואכיפת החוק. רשימת החברות המיוצגות הינה דינמית והיא גדלה מדי שנה בהתאם לדרישות השוק והמציאות המשתנה".

מהו היתרון היחסי שלכם בשוק המקומי והבינ"ל?

"אנו מהווים מעין חוליית קישור קריטית בין החברות לבין היצרנים, כשאנו מביאים לתוך התהליך את הידע העצום שרכשנו, את הניסיון רב-השנים שצברנו ואת היכולות לתפור פתרון מלא ללקוח, שמתממשק עם תפיסת הניהול של הלקוח. זה מתחיל בכך שאנו יודעים להתאים את המחסנית לאפוד ונגמר באספקת מערכות אלקטרוניות לכלים יבשתיים וימיים בהתאם לצרכים המבצעיים. יש לנו שם מוכר ואמין בעולם כמי שמבינים ציוד ויודעים להתאים מוצרים לצרכים. לעולם לא נמכור ג'אנק. לקוחות מחפשים את היכולת הזו ומוכנים לשלם. מדובר בשפה ואנחנו יודעים לדבר אותה. בנוסף, יש לנו מאגר מידע עצום של ציוד ומוצרים. מדובר במסד נתונים הכולל מאות יצרנים שונים, אשר נבנה במשך למעלה משני עשורים ובזכותו יש באפשרותנו להציע את המענה המיטבי לצורכי הלקוח".

מה ההבדל בין הפעילות בארץ לפעילות בחו"ל?

"בארץ השוק צפוף מאוד והיתרון המרכזי שלנו הוא בוותק. אנחנו ממוקדים ציוד ויודעים לספק את הסחורה. נכון שאנו מגישים גם שירותי ייעוץ או הדרכה, אבל אלה לא מוצרי הדגל שלנו. המכירה יכולה להיעשות ישירות, או שאנו פועלים כמתווכים, במקרה של רכישת ציוד מארה"ב במסגרת הסיוע הביטחוני.

"בחו"ל אנחנו מאוד מזוהים ונהנים מבידול. השם שלנו מוכר. במובן זה העובדה שאנו באים מישראל היא סוג של חותם איכות. זה חלק מהקסם. בחו"ל יודעים שישראל היא אוטוריטה בתחום הביטחון והטכנולוגיה. בנוסף, אנחנו לא ממוקדי שוק מסוים כמו חברות אחרות. אנחנו ממוקדים ביכולות ורוצים להגיע לכמה שיותר לקוחות".

להיות אינטגרטור מלא

היכן אתם פועלים בעולם? האם אתם מוכרים בחו"ל רק ציוד ישראלי, או גם של חברות בינ"ל?

"החברה פועלת בלמעלה מ-30 מדינות בחמש יבשות. יש לנו שיתוף פעולה עם ממשלות אשר להן קשרים דיפלומטיים עם ישראל וגופים ביטחוניים עולמיים. אנחנו מוכרים גם ציוד כחול-לבן וגם ציוד של חברות בינ"ל. זה ייחודי שחברה ישראלית יודעת ומסוגלת למכור ציוד של חברות זרות בעולם".

אתם עוסקים רק בציוד פיזי או גם במוצרים טכנולוגיים?

"מעבר לציוד אנו פועלים גם בתחומי המודיעין והטכנולוגיה ומספקים טכנולוגיות להגנת סייבר ומודיעין שמתחברים לאבטחה הפיזית".

כיצד אתם פועלים בשטח מבחינת השיווק?

"תאר משתתפת כמציגה בתערוכות המובילות בעולם, ביניהן Milipol ו- Eurosatory המתקיימות בצרפת, AUSA בארצות הברית, GSA בסינגפור ועוד. בנוסף, הנציגים שלנו נוכחים בעשרות תערוכות נוספות מדי שנה. הנוכחות הצפופה של תאר בתערוכות החשובות בתחום הביטחון בעולם מאפשרת ליצור קשרים עסקיים ענפים עם הספקים המובילים בתחום ולמנף את פעילותם בישראל באמצעות מספר רב של הדגמות המתקיימות בישראל ובעולם מדי שנה".

מה החזון שלכם? לאן אתם הולכים מכאן?

"אנו שואפים להיות אינטגרטור מלא עבור הלקוחות ולהגיע לכמה שיותר לקוחות בארץ ובעולם. אנו מתכננים לפתוח משרדי אינטרסים במספר מדינות ולאפשר לכמה שיותר לקוחות להשתמש בשירותים שלנו".

===============================================================================================

קבוצת חברות

תומר אבנון, המייסד והבעלים של תאר אידיאל קונספטס ותומר אבנון אחזקות, הוא יוצא שייטת 13. הוא ייסד את החברה בשנת 1990 מיד לאחר סיום שירותו. בבעלותו קבוצת חברות נוספות בתחומי התעשייה הביטחונית, החקלאות, ארגון כנסים ותערוכות, ייזום נדל"ן, תיירות, מלונאות ומסעדנות. בין היתר הוא בעלים של AGRITAR – פתרונות חקלאיים למדינות מתפתחות ובעלים של ISDEF – התערוכה הביטחונית הבין-לאומית המובילה בישראל.

===============================================================================================

תאר ONE STOP SHOP – ה'איקיאה' של עולם הביטחון (צילום: Shutterstock)

תגובות