קולט את צורכי חלל המטבח

קולט את צורכי חלל המטבח

הוא פיתח חידוש מהפכני ששינה את חוקי המשחק במטבח הביתי, הוא אחראי להפיכת החלל החשוב בבית למרחב יעיל ואסתטי יותר מאי פעם, הוא זכה בפרס REDDOT לעיצוב המוצר ובעוד פרסים יוקרתיים. הכירו: ווילי ברוקבאואר, מייסד ומנכ"ל מותג קולטי האדים הגרמני BORA

מאת: מיכל אסף (צילומים: BORA Lüftungstechnik GmbH, באדיבות ניגא שף FOR HOME)
Designer סגנון חיים

   ווילי ברוקבאואר, מייסד
   ומנכ"ל חברת BORA

ווילי ברוקבאואר (Willi Bruckbauer), מייסד ומנכ"ל מותג קולטי האדים הגרמני BORA, המיובא לישראל על ידי ניגא שף For Home, נתפס בסצנת העיצוב הבינלאומית כבר למעלה מעשור כממציא פורץ דרך, ולא בכדי. עם חושים חדים וניסיון של יותר מ-20 שנה כנגר-אומן בענף המטבחים, הוא פיתח חידוש מהפכני ששינה את חוקי המשחק במטבח הביתי. הכירו את זוכה פרס ה-REDDOT לעיצוב המוצר, ועוד פרסים יוקרתיים רבים נוספים, שאחראי לא מעט על הפיכת החלל החשוב בבית למרחב יעיל ואסתטי יותר מאי פעם.

הוא נחשב ללב הפועם של המותג המוערך BORA Gmbh, מפתיע בכל פעם מחדש במגוון רעיונות קריאטיביים המתורגמים למוצר, ומגשים את חזונו: להצעיד את המטבח קדימה ולהופכו למוקד פרודוקטיבי ואלגנטי במיוחד. ברוקבאואר הוא האיש שחזה כבר לפני שנים את קיצם של קולטי האדים הקונבנציונליים, כפי שהכרנו, ובין שלל יתרונותיהם של מוצריו המהפכניים – הם מייתרים את הצורך בהתקנתם באופן גלוי ובמקום זאת משתלבים כאלמנט נסתר בתוך הכיריים עצמם.

"קולטי האדים שפיתחנו ב-BORA מציגים יתרונות משמעותיים ביחס לקולטי האדים הקונבנציונליים", מסביר ברוקבאואר. "הם חסכוניים באנרגיה, מבוססים על מהירות אוויר ולא על נפח אוויר, כך ששאיבתם יעילה יותר מכיוון שהאדים אינם מספיקים להתפזר ונשאבים באופן מיידי בקרבת אזור הבישול, בניגוד לקולט אדים עליון, שבדרך אליו מרבית האדים כבר מתפזרים בחלל הבית, או קולט מעלית שמרוחק גם הוא מאזורי הבישול. דגמים אלה מסוגלים לשאוב, באופן מוגבל מאוד, ולכן אינם יעילים. זאת ועוד: פיתחנו מנוע שצורך פחות חשמל, ויחד עם זאת הוא עוצמתי, יעיל ושקט בהרבה מקולטי האדים האחרים".

המהפכה שחולל ברוקבאואר במטבח זיכתה אותו בלא מעט פרסים יוקרתיים בתחום הפיתוח ועיצוב המוצר, בהם Deutscher Gründerpreis, REDDOT, Plus X Award ונוספים. מאז 2007, שנת היווסדה של החברה, פיתח מגוון דגמים חדשניים של מערכות בישול ונידוף אפקטיביות, שקטות וקלות לניקוי, הנמכרות בלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם, לא מעט בזכות העובדה שהן מתאימות לכל קונספט עיצוב: תעשייתי, מודרני, כפרי ועוד.

מקורביו מעידים כי הוא אינו עוצר לרגע. ממשרדי החברה והמפעל המרשימים, הממוקמים בחבל בוואריה (על גבול גרמניה-אוסטריה) הוא, יחד עם צוות מקצועי של מהנדסים ומעצבי מוצר שהרכיב, ממשיכים לפתח את הדבר הגדול הבא בתחום מערכות הנידוף.

בישול ללא נידוף יעיל                                    בישול עם נידוף יעיל של BORA

מרחב פתוח ואוורירי

"תפיסת עיצוב המטבח חשובה היום מאי פעם", אומר ברוקבאואר. "האופן בו הבית שלנו מתוכנן משקף את היחס שלנו לחיים ומספק ממד פרסונלי שמעיד גם על מי שאנחנו. המטבחים כיום מהווים גם סמל סטטוס, ולא בכדי משווים את בחירתם לבחירת מכונית, שהייתה ועודנה, אחת הרכישות המרכזיות שעושה אדם בחיים. כתוצאה מכך, לצרכנים יש דרישות גבוהות יותר כאשר זה מגיע לתכנון ולעיצוב.

"הם רוצים חופש במטבחים שלהם, כך שיתאימו למצב החיים שלהם, ולכן המגמה שלנו, המתכננים, היא מאוד ברורה: להיות מסוגלים לתכנן מטבחים ללא כל מגבלה עיצובית. הכיריים המנדפות שפיתחנו מייתרות את הצורך במנדף מסורתי – פרט שנותן יתרון במיוחד עבור אלה שרוצים לשמור על מרחב פתוח ואוורירי, נטול אלמנטים ויזואליים בולטים, שיוצרים גודש בחלל. האפקט מרשים במיוחד כאשר מדובר בחלל פתוח, ובמיוחד כשמבשלים עם בני משפחה וחברים.

"המערכות החדישות מונעות מאדים, שומנים וריחות הבישול להתפזר בחלל הבית, על ידי שאיבה יזומה כלפי מטה כבר ברגע בו הם נוצרים, העיקרון שפיתחנו מבוסס על פיזיקה יישומית והעקרונות הבסיסיים של זרימת אוויר. כך, תנועת אוויר כלפי מטה מהירה יותר מעלייתו מעלה, מהסיר או מהמחבת", הוא מסביר.

"מפרספקטיבה פיזיקלית ניתן להבין שהרבה יותר קל לשאוב אדים מיד כאשר הם נוצרים, מאשר לנסות לקלוט אותם באזור גבוה יותר כאשר הם כבר מתחילים להתפזר בחלל המטבח. חלקיקי שומן אשר משתחררים במהלך הבישול, נלכדים בפילטר העשוי נירוסטה ומצוי בתוך המערכת, וכפועל יוצא לא רק שהאדים לא מתפזרים – הם גם לא נדבקים לחלונות, לחזיתות הארונות ולמשטחים בסביבה".

חוויה במטבח

בשנים האחרונות עמל ברוקבאואר על פיתוח דגמים מעוררי השראה, המשלבים תחת מוצר אחד מגוון אלמנטים שהופכים את העבודה במטבח לחווייתית במיוחד. במסגרת תערוכת Living Kitchen, שתתקיים בחודש הבא בקלן שבגרמניה, הוא יציג פיתוח חדש ומסקרן במיוחד. כבר בשנה שעברה הפתיע רבים עם דגם ה-Professional 2.0, שנחשב ליוקרתי ביותר ומציע חוויית בישול עילאית. "ניתן לקבוע את משטחי הבישול השונים בהתאם לצורך", הוא מספר.

"כך, לדוגמה, אינדוקציה בשטח בישול גדול במיוחד, משטח צלייה עוצמתי, עשוי כולו נירוסטה איכותית, כיריים-גז בעיצוב מרהיב, בהן הלהבות שקועות בזכוכית Schott Ceran ללא צורך בהפרדה בין המבערים לקולט, פונקציית טיימר ייחודית לכיבוי אוטומטי של הכיריים. כל כפתורי ההפעלה של דגם זה בעלי תאורת LED אשר נותנת חיווי על עוצמת ההפעלה של הכיריים והקולט. הדגם מתאים גם למטבחים בעיצוב של אי מרכזי 'צף' – ללא ארונות תחתונים וסינון האוויר על ידי פילטר פחם פעיל וללא צורך בצנרת". מגוון דגמי BORA נמכרים בחנויות המטבחים הנבחרות ברחבי הארץ.

תגובות

Comments are closed