על נשים, גברים ובירה

על נשים, גברים ובירה

יום הבירה הבינלאומי יצוין, כמו בכל שנה, ביום שישי הראשון של חודש אוגוסט. מדובר בחגיגה ענקית למשקה המאחד גברים ונשים. מתברר שנשים לא רק שותות בירה, אלא גם עוסקות בייצור בירה. אחת כזו היא ענת מאיר, הברומאסטרית של מבשלות בירה ישראל. שיחה על בירה, נשים וגברים

מאת: יובל בן משה (צילומים: יח"צ)
סגנון חיים שמנת

גבות רבות מורמות כאשר ענת מאיר, ברומאסטרית, מציגה את עיסוקה המקצועי. "לא מספיק שרוב האנשים אינם מודעים לעובדה שהבירה שהם שותים הגיעה אליהם אחרי תהליך ייצור מוקפד מאוד ומדעי, הם מופתעים עוד יותר לשמוע שמאחורי התהליך הזה עומדת אישה שהיא טכנולוגית בירה, ולא גבר כפי שאולי הם מצפים לראות. העובדה שיש אישה שמייצרת בירה, מצליחה לשבור את הקרח בכל אירוע או מפגש עם אנשים חדשים", מספרת מאיר.

"ולאחר שתיקת תדהמה של דקה או שתיים, אני מיד נשאלת האם אני מעוניינת להחליף איתם תפקידים. ובנוסף, מסבירים לי שיש לי את העבודה הכי כיפית בעולם. ועל כך אני לא מתווכחת, אני נהנית מכל רגע בעבודה הזו, אך לצדה יש גם הרבה אחריות".

ענת מאיר (צילום: יח"צ)

מבשלת בירה

מאיר (46, נשואה ואימא ל-2), היא הברומאסטרית, טכנולוגית הראשית של IBBLS (קרלסברג ישראל). החברה עוסקת בייצור מותגי בירה כמו קרלסברג, טובורג וסטלה ארטואה. מאיר היא גם זו שאחראית לוודא שהבירות המיובאות גינס, הוגרדן, לף, ויינשטפן, סומרסבי ועוד, יעמדו בתקן הבינלאומי המחמיר.

לפני שני עשורים, החלה מאיר לעבוד במבשלות באשקלון, עיר הולדתה. מצוידת בתואר ראשון בביוטכנולוגיה מאוניברסיטת אריאל. בתחילת דרכה שובצה כלבורנטית במעבדת המבשלה ותוך זמן קצר קודמה לתפקיד מנהלת המעבדה. בשנת 2003 נשלחה לדנמרק, שם עברה הכשרה אינטנסיבית באקדמיה שבמטה הראשי של קרלסברג.

עם שובה לארץ, הוכשרה במשך חמש שנים במבשלה ולמדה בקפידה את כל תהליכי הייצור המורכבים, עד שמונתה רשמית לטכנולוגית הראשית של המבשלה, הברומאסרית, תפקיד הדומה לתפקידו של יינן ביקב. "אני אחראית לתהליך ייצור הבירה על פי המתכונים הבינלאומיים. המטרה היא לשמור בקפדנות על טעמה המקורי של הבירה, תוך התאמה לטכנולוגיות המצויות אצלנו במבשלה", מסבירה מאיר, האחראית גם על העמידה בתקנים הבינלאומיים המחמירים של הבירות המיובאות כמו גינס, הוגרדן, לף, ויינשטפן, סומרסבי ועוד.

איך בעצם מייצרים בירה?

"תהליך ייצורה של הבירה מתרחש במשך שבועיים ועד חודש, תלוי בסוג השמרים, המצויים בכל מותג בירה, וכן באחוז האלכוהול שבה. הבירה מכילה ארבעה מרכיבים טבעיים: מים, לתת שעורה, כשות ושמרים, כשלכל אחד מהם יש השפעה על איכותה וטעמה. לתת שעורה הוא דגן שהונבט קמעה, והמהווה את מקור הסוכר שעובר תסיסה טבעית והופך לאלכוהול. כשות הוא צמח מטפס שנותן לבירה את הטעמים המרירים שבה ואת הארומה. השמרים הופכים באופן טבעי את הסוכרים שבלתת לאלכוהול.

"תהליך הייצור מתחיל מבישול השעורה, כשהמטרה היא לזקק ולמצות את כל החומרים הטובים והסוכרים שיש בלתת. משלב הבישול עוברים לשלב התסיסה, אז מוסיפים את השמרים שמתחברים עם הסוכר והופכים אותו לאלכוהול. השלב הבא והאחרון הוא הוספה של הכשות שלמעשה מקבע סופית את טעמה של הבירה".

4X7

7 נשים, בנות 20-80, מזגו לעצמן 4 סוגי בירה שונים, שתו והתרשמו:

סטלה ארטואה:

בירה לאגר סופר פרימיום בהירה עם 5% אלכוהול.

אהבו – 4

לא אהבו – 3

טובורג בלאק:

בירה עשירה בטעמים ובארומות עם 7.7% אלכוהול וארומה שוקולדית.

אהבו – 5

לא אהבו – 2

לף בלונד:

בירת מנזרים בלגית, מיוצרת על פי מתכון עתיק שהתגלה במנזר בבלגיה בשנת 1240, עם 6.6% אלכוהול, וארומה של תבלינים ופירות.

אהבו – 6

לא אהבו – 1

סומרסבי:

סיידר תפוחים אלכוהולי עם 4.5% אלכוהול.

אהבו – 7

לא אהבו – 0

אנחנו, הישראלים, אוהבים בירה?

"בהחלט, בירה היא חלק חשוב בבילוי ובאירוח בישראל, כמו ברחבי העולם. היא זמינה בכל מקום, מתאימה לכל סוג של אירוע וגם כמובן סתם לערב מול הטלוויזיה, או לצפייה משותפת במשחקי כדורגל, כדורסל ומה לא.

"בירה היא עניין תרבותי שהתפצח מאוד גם בישראל, אנשים שותים את הבירה שלהם בהרבה הזדמנויות, אפילו בארוחת ליל שבת, לאחר הקידוש. ישראל, ארץ קיצית, עם הרבה שמש, ואין דבר יותר מרענן מבירה קרירה על חוף הים, לאחר העבודה או על המרפסת".

ונשים ישראליות, אוהבות בירה?

"ברור! יש איזו סטיגמה מאוד מיושנת ולא מעודכנת שבירה מתאימה יותר לגברים, אבל אנחנו חיים בעולם חדש בו אין כללים, אין חוקים ואין מוסכמות כאלה. יש עלייה מתמדת בצריכת בירות מכל הסוגים על ידי נשים בכל הגילים בכל העולם.

"לבירה יש ערכים תזונתיים מצוינים ועדיפים בהרבה מקרים כמעט על כל משקה אלכוהולי אחר. נשים רבות שרוצות ליהנות ממשקה אלכוהולי וגם לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת עוברות לבירה.

"כך גם עושים גברים שמעדיפים משקה אלכוהולי מאוזן יותר עם פחות סוכרים. בירה מצוינת גם לעוסקים בספורט והיא מומלצת לשתייה על ידי תזונאים ומאמני כושר אחרי מאמץ, שכן היא יכולה לתרום להתאוששות ולשיפור קצב החזרת הנוזלים לעומת שתיית מים בלבד".

איזה בירות אוהבות הישראליות?

"מניסיוני, הנשים הישראליות נוטות יותר לכיוון של בירות בהירות דוגמת סטלה ארטואה האלגנטית, או הויינשטפן והוגרדן שמאופיינות בטעמים פירותיים ומתקתקים עם סיומת של מרירות מעודנת. באופן כללי, עניין המגדר בבחירת סגנון הבירה מטשטש במרבית המקרים. במהלך הדרכות שנערכות במבשלה, אנו מקבלים משובים מעולים בקרב הנשים, דווקא לבירות כהות דוגמת לף בראון / טובורג בלאק / גינס, זאת למרות העובדה שנשים נמנעו להזמינן בעבר בעיקר בגלל הרתיעה מהגוון הכהה שלהן".

תגובות