מהנדס וריפיקציה עם פאות

מהנדס וריפיקציה עם פאות

תוכנית 'חרדים באקדמיה', שנועדה לסייע לסטודנטים חרדים להצליח בלימודיהם ולאחר מכן להשתלב בתעסוקה איכותית, רושמת 88% הצלחות בהשמה. נתן קנדלר, מנהל התוכנית, קורא לחברות להשקיע בסטודנט החרדי ולא מבקש העדפה מתקנת

מאת: אסף צור
Diversity Works אקדמיה וחברה

המאה ה-21 טומנת בחובה את אחת התופעות החשובות והמרתקות המתרחשות בחברה הישראלית: הצטרפותם של חרדים ללימודים אקדמיים ומשם להשתלבות בתעסוקה איכותית.

קיימים פערים גדולים בהשכלה ובתעסוקה בין אוכלוסיית הגברים החרדים לאוכלוסיית הגברים בחברה הישראלית. שיעור התעסוקה אצל גברים חרדים עומד על 48%, יחסית לשיעור תעסוקה של 80% באוכלוסייה הכללית. בעקבות זאת, הרמה הסוציו-אקונומית של האוכלוסייה החרדית היא מהנמוכות במדינה ושיעור העוני באוכלוסייה זו עומד על 56%. על-פי נתוני השנתון החרדי 2016 של המכון הישראלי לדמוקרטיה, ממוצע ההכנסה למשק בית חרדי עומד על 6,601 שקלים לעומת 11,503 שקלים במשק בית שאינו חרדי.

בשנים האחרונות ישנה השתלבות משמעותית של צעירים חרדיים מוכשרים בעולם האקדמיה, התעסוקה והמחקר, ונכון לשנת 2016, עומד מספר הסטודנטים החרדיים במוסדות להשכלה גבוהה במדינה ישראל על כ-11,000 תלמידים.

מעטפת ליווי כוללת

השתלבות הצעירים החרדים במערך לימודים מתקדמים ותובעניים דורשת לא מעט משאבים, כספיים ומנטליים. צעירים אלה הבוחרים להשתלב במוסדות הלימוד, נמצאים לרוב בסטטוס של נשואים, לעיתים עם ילדים, ומלבד הדרישות האקדמיות מוטלת עליהם גם החובה לפרנס את ביתם. במטרה לסייע לסטודנטים אשר ביצעו בחירה זו ולהבטיח את הצלחתם בלימודים ולאחר מכן בתעסוקה איכותית, פיתחה עמותת ידידות טורונטו את תכנית "חרדים באקדמיה".

במסגרת התכנית מוצעת לסטודנטים מעטפת ליווי הכוללת: מלגות לימוד לסטודנטים חרדים, ליווי, תמיכה וסיוע – משלב בחירת תחום לימודים ובמהלך שנות הלימוד. לקראת סיום הלימודים מפעילה התכנית את "מרכז קריירה", ליווי תעסוקתי, שמטרתו לסייע לסטודנטים ולבוגרים להשתלב במשרות איכותיות בשוק התעסוקה. הליווי כולל ארגז כלים לטובת הקניית ופיתוח כישורים רכים ויצירת הזדמנויות תעסוקה מול מעסיקים.

"לא מעט מעסיקים פונים אלינו ומבקשים להכיר את הבוגרים שלנו", מספרת מנהלת המרכז, נעמה חביב, "במרכז שלנו אנחנו מציעים לבוגרים פגישה עם מעסיקים בכירים בתעשייה, ימי זרקור בחברות גדולות, סיוע בכתיבת קורות חיים, סדנאות תעסוקה, סיורים בחברות גדולות וייעוץ תעסוקתי".

התכנית שמתוארת לעיל, עם הטיפול המקצועי של צוות "חרדים באקדמיה", מתורגמת למספרים מרשימים: 2,000 סטודנטים לומדים כיום בתמיכת תכנית "חרדים באקדמיה", למעלה מ-1,000 הינם בוגרי התכנית עם ממוצע ציונים של 83%. מתוכם 88% השתלבו בשוק התעסוקה בתחום לימודיהם או במשרה הדורשת נשיאת תואר אקדמי מוכר.

"מלבד הסיוע המסיבי בלימודים, את היכולת להתפתח הלאה ולשווק את עצמי קיבלתי בימי עיון ובמעטפת שנתנה לי ידידות טורונטו", מספר א', מהנדס וריפיקציה בכיר בחברה החברה המעניקה שירותים לאינטל, אלביט רפאל ועוד. "למדתי, כי העובדה שאני טוב בלימודים לא מספיקה לשוק התעסוקה".

א', צעיר עטור זקן ופיאות מסולסלות, מצטרף למאות מהנדסים, פסיכולוגים, ומתכנתים הנושאים משרות בכירות בעולם התעסוקה, כולם חרדים. הוא מספר כי במקום הזה המגדר והשיוך הדתי נעלמים: "יש לי חבר חסיד בעלז, בקושי יודע עברית, שעובד באינטל והוא מצליח מאד. הוא אולי רחוק תרבותית מהעובדים האחרים, אבל הוא מביא מוצר טוב באמצעות התמדה והשקעה".

"הרבה מיתוסים, התנפצו אצלי מאז הצטרפתי לעבודה", מוסיף י', מהנדס ולידציה שחזותו החסידית לא יכולה להטעות. "בעבודה שלנו אין חילונים וחרדים, אין דרוזים, אתיופים, או אפילו נשים וגברים. כולם נמדדים לפי ביצועים והספקים, זה הכל".

   נתן קנדלר
   (צילום: הלל לדרמן)

היתרון החרדי – יציבות תעסוקתית

אז העבודה נמדדת בהשקעה, כישרון ותוצאות, ואת כל אלה כדאי למעסיקים למצוא באוכלוסיית הסטודנטים החרדים. כך לפחות משוכנע נתן קנדלר, מנהל התכנית. קנדלר, שלא מסתיר את גאוותו נוכח מאות סיפורי ההצלחות של בוגריו בקרב החברות הגדולות במשק, קורא לחברות להשקיע בסטודנט החרדי.

איזה יתרון יש לסטודנט חרדי?

"לבוגרים החרדיים יש יציבות תעסוקתית מאחר ורובם הינם בעלי משפחות כבר מגיל צעיר. הסטודנטים צריכים לפרנס, ולכן לא מייצרים את אותה 'נדידה' מחברה לחברה, המוכרת ומקובלת כל כך בעולם התעסוקה המודרנית".

לדבריו של מנהל התכנית, דווקא הגיוון שיוצר סטודנט חרדי שלא מגיע מהמיליה המוכר והשבלוני, מעודד סיעור מוחות, כיווני יצירה וחשיבה חדשים, שהיו נדירים עד כה בפינות רבות של עולם התעסוקה. החברה החרדית מונה היום, מזכיר קנדלר, כ-11% מכלל האוכלוסייה. זהו פלח שוק אדיר, שהחברות הגדולות וקברניטי המשק מוכרחים להתחשב בהם ולמצוא את הנתיב לליבם. עובדים בכירים המגיעים מליבו של המגזר, היודעים כיצד לפנות ואיך יש להתאים את החברה וחזונה לאוכלוסייה – הם המוצר החם ביותר היום.

מדו"ח שחיבר ד"ר גלעד מלאך, שערך סדרת מחקרים סביב תכניות חומש ממשלתיות לאקדמיה חרדית עולה תמונה דומה. לדבריו, "ישנה חשיבות רבה – הן עבור החברה החרדית והן עבור החברה הישראלית בכלל – בשילוב של הציבור החרדי בלימודים האקדמיים ובמעגל העשייה היצרני". מלאך מוסיף ממצא מעניין: לצד ההתעניינות המסיבית בלימודים אקדמיים ברחוב החרדי, ניתן לזהות גם מגמה הולכת וגוברת של סטודנטים חרדים השואפים להגיע לרמה אקדמית גבוהה. כלומר, לא רק השגת תעודה כפונקציה כלכלית, אלא רצון ומוטיבציה למימוש עצמי ולהישגים מקצועיים גבוהים. ידידות טורונטו, מספרים אנשי הצוות, מודעים למגמה זו, ומכאן ההנעה ליצירת מעטפת תומכת שתהפוך את הלימודים למקצועיים והישגיים יותר.

אתה בעד העדפה מתקנת, אם כן, לעובדים חרדים?

קנדלר מפתיע: "לחלוטין לא. הסטודנטים שלנו הינם מוכשרים ומקצועיים ותופסים משרות בכירות במיקרוסופט, צ'ק פוינט ובכל משרדי הממשלה – רשות ניירות ערך, משרד האוצר, המועצה הלאומית לכלכלה, נציבות שירות המדינה ועוד. הם כל כך טובים שכל מה שאני מבקש, ובעיקר מציע למעסיקים, הוא לתת להם הזדמנות שווה, לבחון אותם ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם. הם, אני מבטיח, לא יתחרטו".

===========================================================================

חילוץ מעוני של אוכלוסיות מוחלשות

עמותת ידידות טורונטו, מיסודה של קרן פרידברג הקנדית, פועלת להעצמת אוכלוסיות מהפריפריה החברתית בישראל. העמותה מזהה פערים ברשת הביטחון החברתית שמעניקים המדינה וארגוני המגזר השלישי ומפתחת מודלים חדשים ואפקטיביים למתן מענה מתאים. העמותה מייצגת את קרן פרידברג בישראל ומתוקף כך, מפקחת על כ-130 פרויקטים המופעלים על-ידי עמותות אחרות ומפעילה באופן ישיר עשרה פרויקטים.

תחומי העניין העיקריים של העמותה הם: ילדים, נוער וצעירים בסיכון, חילוץ מעוני של אוכלוסיות מוחלשות וטיפול רגשי. תחומי עניין נוספים הם: זהות יהודית ושיפור תדמית ישראל בעולם. העמותה שמה דגש בפעילותה על מדידה והערכה של יעילות המודלים אותם היא מפתחת.

===========================================================================

תגובות