70 שנות בנייה, יזמות וניהול נכסים

70 שנות בנייה, יזמות וניהול נכסים

מנכ"ל קבוצת דנישרא, עמית הלפרין, מספר על ההיסטוריה של החברה ומסביר מה היתרון ללקוחות הפונים לחברה שיודעת ליזום, להקים וגם לנהל את המבנים

מאת: נעם גל (הדמיות: יח"צ)
מרכזים לוגיסטיים נדל"ן

קבוצת דנישרא אינטרנשיונל הינה קבוצת חברות בבעלות פרטית של מר דודיק הלפרין. הקבוצה נוסדה בשנת 1950 תחת השם חרושת ברזל פ"ת בע"מ ועסקה בעיקר בביצוע עבודות קבלניות, עם השנים הרחיבה הקבוצה את תחומי פעילותה ועוסקת כיום במגוון תחומים בענף הנדל"ן: יזמות, קבלנות בניין ונכסים מניבים.

לדברי מנכ"ל החברה עמית הלפרין, התפתחותה של דנישרא משקפת את התפתחותה של מדינת ישראל, כאשר גם היום, לאחר כמעט 70 שנות פעילות והקמת מאות בניינים ברחבי הארץ, לכל השימושים, מוכיחה עצמה חברת דנישרא כחברה יציבה ובא בעת צעירה ודינמית.

מה תחום הפעילות המרכזית של דנישרא כיום?

"לחברה יש 3 תחומי פעילות עיקריים: יזמות, קבלנות בניין ונכסים מניבים. זרוע הנכסים של חברת דנישרא אחראית לניהול והשבחת נכסי הנדל"ן של החברה, בהיקף של עשרות אלפי מ"ר ברחבי הארץ. כך, אחד הפרויקטים הגדולים של החברה הוא פרויקט אמות דנישרא פארק אפק, בא.ת. אפק, ראש העין, פארק היי-טק בשטח כולל של כ-45,000 מ"ר, בשותפות עם חברת אמות השקעות. נכסים בולטים נוספים הם מרכז מסחרי בביל"ו סנטר שבקרית עקרון, בו שותפה החברה ב-67% ופארק דניב בפתח תקוה".

הדמיית מרלוג אוריין באזור התעשייה לב הארץ

זרוע הבנייה של החברה, מספר הלפרין, "מתמחה בבנייה לתעשייה, לוגיסטיקה, מסחר ומשרדים. החברה מחזיקה ברישיון קבלן בדרוג ג5* – הדירוג הגבוה ביותר המוענק ע"י משרד השיכון והבינוי ואנו מבצעים עבור יזמים פרויקטים בתחומי המסחר, תעשייה ולוגיסטיקה ומשרדים".

חלק מהפרויקטים שמקימה זרוע הבנייה, הם עבור הזרוע היזמית של החברה וחברות בנות שלה. כך, החברה מקימה מבני תעשייה ולוגיסטיקה בפארק צרעה, עבור חברת פארק צרעה, שהיא חברה בת של דנישרא. הלפרין מדגיש כי אחד היתרונות של דנישרא הוא שמרבית פעילותה של הקבוצה מבוצעת באמצעות חברות בת המנוהלות ע"י החברה, תוך שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות אחרות בענף.

מה היתרון של קבוצה כמו דנישרא בהקמה של מרכזים לוגיסטיים?

"ככלל, אנחנו בדנישרא מאמינים במודל של זהות אינטרסים, שיתוף ושקיפות למול לקוחות החברה. עובדי החברה מונחים לפעול עפ"י ערכי החברה ולייצר תחושת שותפות עם לקוחותינו. בענף קבלנות הבניין המודל הזה מעורר לעיתים ציניות והרמת גבה, אולם ולראייה מרבית הפרויקטים אותם מבצעת כיום החברה בעבור לקוחות חיצוניים מבוצעים בשיטת קוסט פלוס תוך שכל המעורבים בפרויקט נרתמים למטרה משותפת של הקמת פרויקט איכותי, בלוחות הזמנים המבוקשים ובהתאם לתקציב שהגדיר היזם.

הדמיית מרלו"ג צוות עומרי באזור התעשייה לב הארץ

"באופן פרטני ולגבי מרכזים לוגיסטיים, לחברת דנישרא ניסיון נצבר רב בתחום התכנון והביצוע של מרכזים לוגיסטיים המתבטא ביכולתה להשתלב בפרויקט כבר בשלב התכנון הראשוני ולסייע ללקוח להקים פרויקט התפור למידותיו תוך התאמה מרבית של התכנון לצרכים הפונקציונאליים שלו. להערכתנו הערך המוסף הגדול ביותר ללקוח מצוי דווקא בשלב התכנון והשתלבותה של זרוע הבנייה של דנישרא בשלב זה תבטיח פתרון אופטימאלי מבחינת יחסי עלות –תועלת תוך הקפדה על שיקוליי ביצוע כבר בשלב התכנון (Design To Build).

"בנוסף, הידע הנצבר של החברה גם בתחומי היזמות והנכסים המניבים מסייע ללקוחות החברה להתאים את התכנון וההקמה של המרלו"ג שלהן לשלבי החיים השונים של המבנה תוך מתן דגש להפחתת עלויות תחזוקה שוטפות ושמירה על ערך המבנה לאורך שנים".

האם יש יתרון לחברות שמבקשות להקים מרכזים לוגיסטיים דווקא באחד הפארקים שלכם?

"לקוחות הבוחרים להקים את המרלו"ג שלהן בפארקים שלנו נהנות כמובן מכל היתרונות שאנחנו מביאים אתנו כחברה קבלנית ובנוסף, עצם העובדה שהלקוח מתקשר למול גוף אחד שהוא גם היזם, גם הקבלן וגם מנהל הנכס מבטיח שהמוצר אותו מבקש הלקוח לקבל יסופק לו במלואו ובלוחות זמנים ללא תחרות. לדוגמה, לקוחות הבוחרים למקם את המרכז הלוגיסטי שלהם בפארק צרעה שהינו פארק תעשייה מודרני ומנוהל נהנים ממבנה המותאם באופן מושלם לדרישות שלהם, מיקום מנצח בין שני המטרופולינים של תל אביב וירושלים, סביבת עבודה מודרנית ורמת תחזוקה גבוהה של תשתיות הפארק".

תגובות