הפרקליטים: פתח דבר

הפרקליטים: פתח דבר

מאת: עינת פרידמן, עורכת אחראית
אקדמיה וחברה הפרקליטים

עינת פרידמן
(צילום: סם יצחקוב)

במהלך 70 שנות המדינה, ידענו אין ספור שערוריות משפטיות עם ניחוח פוליטי, חברתי או עסקי. אך מלבד אותן שערוריות משפטיות, עליהן שמענו בעיקר בתקשורת, אנו נתקלים באופן יום-יומי בסוגיות משפטיות רבות.

ההזדקקות לבתי המשפט בארץ היא מן הגבוהות בעולם ואין כמעט אזרח בישראל שלא נזקק לשירותי מערכת המשפט, ובהיעדר מנגנוני גישור אחרים מרבית הסכסוכים מוכרעים בין כותלי בית המשפט. אם נדבר רגע במספרים, הרי כ-850,000 תביעות חדשות מוגשות מידי שנה לבתי המשפט בישראל. שופט מנהל בממוצע כ-300 תיקים משפטיים במקביל.

ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם במספר עורכי הדין ובמספר ההתדיינויות המשפטיות לנפש. אומרים עלינו שאנחנו לא "פראיירים", מסתבר שזה נכון. הנתונים מראים שאנחנו אכן נפגשים הרבה בבית המשפט.

אני מניחה שלא פעם שאלתם את עצמכם איך זה נראה מאחורי הקלעים? מה באמת קורה שם בדלתיים סגורות? איך מנהלים תיקי משפט לעיני המצלמות?

במגזין שלפניכם אני מזמינה אתכם להיכנס אל מאחורי הקלעים של עולם המשפט בארץ. באמצעות המגזין אנו מספקים הצצה לעולם המשפט דרך ראיונות מרתקים עם בכירי המשפטנים בארץ, המספרים כיצד הצליחו להוביל את לקוחותיהם לניצחון כנגד כל הסיכויים ועל אילו תקדימים משפטיים, שעשו היסטוריה ונחרטו בפסיקה הישראלית, הם חתומים.

על מנת להעניק לכם את התמונה הטובה ביותר, פנינו למשפטנים המובילים בישראל, במגוון התחומים: האזרחי והמסחרי, דיני משפחה, ירושות וצוואות, אבטחת מידע, סייבר וטכנולוגיה ועוד. הראיונות עימם משקפים את עולמם ועבודתם של עורכי הדין בישראל.

במגזין זה ביקשנו מהמרואיינים לשמוע: איך זה נראה באמת? מה מניע אותם? על איזה תיק הם גאים במיוחד? כיצד הם מביאים ראיות? מה השתנה בעולם המשפט בשנים האחרונות? ועוד ועוד. קיימנו את הראיונות עם צמא גדול לדעת ולגלות ואני מקווה שאכן הצלחנו לחשוף טפח מרתק מעולמם של הפרקליטים הישראלים.

קריאה מהנה!

תגובות