שקט, משקיעים

שקט, משקיעים

החלטתם להשקיע בנדל"ן בארה"ב? קבוצת 'פסיפיק הולדינגס' - המענה האולטימטיבי למשקיע בארה"ב: נכסים באזורים מצוינים, תשואה גבוהה ורציפה, ואחריות מלאה על הטיפול בנכס, כולל חוזים ותיקונים - ל-4 שנים. עו"ד יובל זיו, המנכ"ל: "השקט הנפשי של הלקוח הוא המוטו שלנו"

מאת: אילן יעל (צילומים יח"צ)
סגנון חיים שמנת

בשוק הישראלי קמו בשנים האחרונות חברות רבות המציעות אופציות להשקעה בנדל"ן בחו"ל, אך גם כאן המשקיע הישראלי צריך למצוא את דרכו בסבך ולדעת כיצד לבחור חברה אמינה ויציבה, שתעזור לו לקבל את התמורה המלאה לכספו, בלי טרדות וחששות. בנוף הזה בולטת במיוחד קבוצת הנדל"ן "פסיפיק הולדינגס" (Pacific Holdings), המעניקה למשקיע הישראלי בארצות הברית את המענה האולטימטיבי: גם תשואה גבוהה, רציפה ויציבה, וגם שקט נפשי מכל הבחינות.

    עו"ד יובל זיו

"השקעות נדל"ן בראש שקט" – זה המוטו של "פסיפיק הולדינגס", אומר עו״ד יובל זיו, מנכ"ל הקבוצה. "אנחנו מודעים לדילמה של המשקיע: מצד אחד, הוא רוצה להשקיע ולתת לכסף לעבוד עבורו. מצד שני, הוא פוחד להפסיד, והפחד הזה משתק. זו הסיבה שאנשים רבים מוותרים על החלום, או שהם משקיעים במה שנתפס בעיניהם, כמו בעיני חברות האשראי, כמוצר פיננסי בעל סיכון נמוך, כמו למשל, אגרות חוב של קונצרנים. אך לא פעם האגרות האלה התגלו כבעלות סיכון גבוה, והמשקיעים הפסידו או קיבלו תשואות שנתיות של 2 אחוזים בלבד.

"אנחנו מצמצמים את הסיכון, אך יחד עם זאת נותנים תשואה גבוהה. בדרך כלל בתחום ההשקעות יש יחס ישיר בין הסיכון לתשואה: ככל שהסיכון נמוך יותר, כך גם התשואה נמוכה יותר. להגיע למצב שבו הסיכון נמוך, אך התשואה גבוהה, זה אתגר לא פשוט, ואנחנו עומדים בו בהצלחה".

תשואות דו-ספרתיות בשנה

החברה מעניקה ללקוחותיה אפשרויות להשקעות מגוונות מאוד בארצות הברית, החל בבתים זולים, דרך בתי יוקרה, עסקאות בנדל"ן מסחרי, עסקאות יזמות בבנייה, ועוד. אך נתח גדול מהפעילות עונה, כאמור, על צורכי הטרנד הישראלי החדש יחסית, שהולך ותופס תאוצה: קניית בתים ודירות להשקעה בחו"ל, ובמיוחד בארצות הברית.

המשקיע קונה את הנכס מאחת מחברות הבת של קבוצת "פסיפיק הולדינגס", או נכסים בשוק החופשי, לפי ההמלצה של החברה, והופך לבעלים הרשמיים של הנכס. "לפני שהצענו נכסים למשקיעים, קנינו עשרות נכסים מכספנו ושידרגנו אותם", מדגיש עו"ד זיו. "פסיפיק הולדינגס" מציעה רק נכסים טובים באזורים בעלי ביקוש גבוה לשכירות. אנשים רוצים שקט נפשי. הם רוצים לדעת שהם קונים נכס טוב ומקבלים תשואה שנתית גבוהה וקבועה, שהם יכולים לסמוך עליה בעיניים עצומות. התשואה השוטפת שמניבים הנכסים שלנו היא 7 עד 9 אחוזים בשנה.

"דוגמה להמחשה: אם לקוח קונה בית בארצות הברית ב-100 אלף דולר, הוא מקבל 750 דולר לחודש נטו לאחר כל ההוצאות, בנוסף לעלייה צפויה בערך הנכס. בשנים האחרונות ראינו עליות מחירים ממוצעות של 10%-20% בשנה, ולפיכך משקיעים שמוכרים נכסים שקנו לפני 4-5 שנים, קטפו עד היום תשואות של כ-100%-150%, משמע, הכפילו את הכסף ואף יותר מכך! מחירי הנכסים הלא יקרים מתחילים ב-50,000 דולר, ועד 150,000 דולר. בנוסף, אנחנו מציעים נכסי יוקרה, נכסים מסחריים ועסקאות בנייה שההשקעה בהם עשויה להיות מאות ואף מיליוני דולר".

נכסים יוקרתיים נחשבים להשקעה מסוכנת יותר, לא רק בגלל שמדובר בהשקעה גדולה יותר, אלא משום שהקנייה שלהם היא בדרך כלל ממונפת עם הלוואה והתשואות עליהם בדרך כלל נמוכות יותר. אבל אל דאגה: בשיטת CMA, שבה "פסיפיק הולדינגס" למעשה שוכרת את הנכס היוקרתי מהמשקיע, התשואה שהמשקיע נהנה ממנה היא 8% לשנה למשך ארבע שנים. התשואה הזו מושגת בעיקר מהשכרות של הנכס לטווח קצר (כגון Airbnb).

ואם אתם מודאגים מהמיסוי, זה הזמן להירגע: בארצות הברית המס על נכסים נמוך בהרבה מאשר בישראל. כך, לדוגמה, על תשואה של עד 10,000 דולר בשנה, יש מיסוי סמלי בלבד: כ-100 דולר לשנה. גם כאן "פסיפיק הולדינגס" מסירה מכם את הדאגה ומסייעת לכם בהגשת דו"ח לרשויות המס בארצות הברית. ישראל וארצות הברית חתומות על אמנה למניעת כפל מס, משמע תשלמו מס במדינה אחת בלבד וייתכן שתשלימו מס בשנייה.

אחריות מלאה לארבע שנים

מלבד התשואה הגבוהה ביחס להשקעה, יתרון משמעותי נוסף שמייחד את "פסיפיק הולדינגס" הוא העובדה, שהחברה משמשת גם כחברת הניהול של הנכס, ומסירה מהלקוח את כל "כאב הראש" הכרוך בטיפול בו. "אנחנו לוקחים על עצמנו את כל הניהול והסיכון", אומר עו"ד זיו. "מודל הדגל שלנו, CMA, מקנה ללקוחות שלנו אחידות, יציבות וודאות. אנחנו מעניקים ללקוח חמש שנים של ניהול חינם ואחריות מלאה על הנכס, מטפלים בחוזי הקנייה והשכירות, מספקים את כל התיקונים הנדרשים, ומשלמים למשקיע תשואה גבוהה ורציפה, גם אם אין שוכר לבית או לדירה. כך הלקוח מקבל את היחס והשירות הטובים ביותר ובאמת יכול לישון בשקט".

לאחר ארבע שנים יש אפשרות לחדש את החוזה, בתשואה מעט מופחתת, או למכור ולקנות נכס אחר. "עשרות משקיעים שלנו כבר מכרו נכסים, לאחר שערכם עלה במאות אחוזים מאז הקנייה ועוד מאות מורווחים על הנייר", אומר זיו. "אנחנו מטפלים גם במכירה של הנכס הקיים ובקנייה של הנכס החדש, הכל לפי בקשת המשקיע".

קבוצת "פסיפיק הולדינגס", שמחזיקה משרדים בלוס אנג'לס, מורכבת מכמה חברות-בת, אחת מהן, Cross Country Holdings, חברת יזמות ובנייה, המקימה בימים אלה בניו יורק פרויקט מגורים לגילאי 55 ומעלה, בעלות של 200 מיליון דולר. לקבוצה משרדים בלוס אנג'לס, אטלנטה, מיאמי, אוקלהומה, בייג'ינג, תל אביב ובקרוב גם בטורונטו.

תגובות