שיניים חדשות תוך יום אחד

שיניים חדשות תוך יום אחד

תשליכו את התותבות, תשכחו משיניים ניידות, ותתחילו לחייך בפה מלא. ד"ר יוסי קפלאוי מספר על השיטה המתאימה גם למטופלים סוכרתיים, אוסטאופורוטים וחולי לב, שמאפשרת להימנע מניתוחים מורכבים וכואבים של השתלות עצם. עוברים ביום אחד לפה מלא שיניים ולתפקוד מלא

מאת: מערכת סיקסטיז
סגנון חיים סיקסטיז

כל מי שאינו שבע רצון ממצב שיניו או רוצה להיפטר מהתותבת הנשלפת, חולם להגיע לרופא שיחליף את שיניו תוך יום אחד ויחסוך לו זמן, כאב וחרדות. רבים לא יודעים שזה חלום בר-הגשמה. השתלות שיניים ביום אחד היא שיטת טיפול עם הצלחות רבות, הזהות להצלחת השיטה הקונבנציונלית, שבה בניית השיניים הקבועות נעשית רק לאחר חצי שנה ויותר ממועד התקנת השתלים. למרות שהשיטה של השתלות ביום אחד מתאימה לרוב המטופלים, יש לזכור שהיא מחייבת ידע, מיומנות, ניסיון ושליטה בתחומים רבים ברפואת השיניים )כירורגיה ושיקום(, ומעטים הרופאים בעלי הניסיון המוכח בתחום חדשני זה.

מדוע להימנע מהשתלות עצם מורכבות?

הרמות סינוס והשתלות עצם מורכבות (הגבהות רכסים) נחשבות לפרוצדורות כירורגיות פולשניות יחסית, שלעיתים קרובות אינן מתאימות למצבם הבריאותי של המטופלים המתבגרים, הטיפולים מלווים בכאבים, בנפיחות משמעותית ובשטפי דם תת עוריים. צפי ההצלחה אינו גבוה מספיק, ועומד על 50%-90% בהתאם לסוג הניתוח לבניית העצם.

זמן הטיפול ממושך (שנה וחצי-שנתיים), לעיתים יש צורך בהרדמה כללית, ובחלק מהמקרים המטופלים מנועים מלהשתמש בתותבות הנשלפות ונותרים ללא שיניים למשך שבועות עד חודשים.

שיטת Only on 4/6

בעשור האחרון התפתחה שיטת השתלות חדשה, שנותנת מענה לחלק ניכר מהמקרים שנזקקו בעבר להשתלות עצם מורכבות. "השיטה מבוססת על החדרת שתלים בזוויות קיצוניות עד ל45- מעלות״, מסביר ד"ר יוסי קפלאוי. "כך ניתן להימנע מהצורך בבניית עצם בחללי הסינוס בלסת העליונה ומהצורך בהגבהות עצם בלסת התחתונה. ברוב המקרים המטופלים מקבלים מערכת שיניים קבועה סמוך לניתוח, כך שאיכות החיים שלהם משתפרת תוך יום". לאחר כ-4-6 חודשים מותקנת מערכת השיניים הסופית מחרסינה.

"הטיפול נמשך כשלוש שעות, שבמהלכן נעקרות כל השיניים החולות הנותרות בלסת, השתלים מוחדרים ונלקחות מידות להתקנת מערכת שיניים זמנית קבועה", אומר ד"ר קפלאוי. "בדרך כלל אין תופעות לוואי, למעט נפיחות קלה, והמטופלים אינם יוצאים משגרת חייהם. ברוב המקרים המטופלים מדווחים כי אינם זקוקים כלל למשככי כאבים".

לדברי ד"ר קפלאוי, המחזיק בניסיון הרב ביותר בארץ בשיטת טיפול זו, "מאמרים רפואיים רבים מציינים כי מדובר בשיטת טיפול בטוחה ובעלת צפי הצלחה מצוין השואף ל100%-. במשך עשור טופלו על ידי בשיטה זו מעל לאלף מטופלים. יש לנו את הניסיון הרב ביותר בארץ בשיטת טיפול זו, מבחינת כמות המטופלים ומשך זמן המעקב".

בכל גיל, גם לחולים

Only on 4/6 – היא השיטה היחידה המתאימה לחולי לב, סוכרת ואוסטיאופורוזיס. "חולי לב נוטלים בדרך כלל תרופות לדילול דם, וחלקם נמצאים בתפקוד קרדיאלי ירוד", מסביר ד"ר קפלאוי, "לכן מטופלים אלה

אינם מתאימים לניתוחים פולשניים להשתלות עצם. הם נאלצו להסתפק בתותבות, היות שלא התאימו להשתלות שיניים בשיטות שהיו נהוגות בעבר. גם חולי סוכרת, ובמיוחד מי שאינם מאוזנים מבחינת הסוכרת, אינם מתאימים להרמות סינוס ולהשתלות עצם מורכבות. לכן רוב רופאי השיניים נהגו בעבר, ועדיין נוהגים, להימנע מלהמליץ להם על שתלים ומערכות שיניים קבועות באמצעות שתלים. הם מגבילים את המטופלים האלה לתותבות, ובכך גוזרים עליהם איכות חיים ירודה".

לדברי ד"ר קפלאוי, ״מטופלים בעלי אוסטיאופורוזיס נוטלים תרופות לעיכוב ספיגת העצם, כמו פוסלן ואקטונל. בשנים האחרונות פורסמו מאמרים בספרות המקצועית שטענו כי שתלים דנטאליים יכולים להיקלט ולהישאר פונקציונליים גם במטופלים הנוטלים פוסלן ואקטונל דרך הפה. מאידך, מטופלים אלו אינם מתאימים להשתלות עצם מורכבות".

הגיל הממוצע של הנזקקים להשתלות שיניים לכל הלסת הינו כ60- שנה, ולדברי ד"ר קפלאוי אין מגבלה של גיל לביצוע ההשתלות, ואף טופלו על ידו מטופלים בני 90 שנה. "תוחלת החיים המתארכת מחד, ואובדן השיניים המצטבר עם הגיל מאידך, הופכים את הטיפול לנדרש ואפשרי עבור האוכלוסייה הבוגרת".


לפרטים נוספים: אתר www.kaplavimedical.com | פייסבוק: Kaplavi Medical

תגובות