טעמים ואלכוהול: אלכוהול, ועוד לנובי גוד

טעמים ואלכוהול: אלכוהול, ועוד לנובי גוד

מאת: אילן אביצור (צילום: יח"צ)
סגנון חיים שמנת

לא ממש ברור היכן בעולם החלה מסורת הרמת הכוסית בערב הסילבסטר, בו חוגגים את המעבר לשנה האזרחית החדשה. הרוסים חושבים שהם האחראים למסורת המפוארת הזו, הצרפתים טוענים בחן שהם ממציאי השקת הכוסות, כמוהם גם האמריקאים, האיטלקים ועוד.

אבל לרוסים לפחות יש סיפור, שהחל בימי המשטר הקומוניסטי. באותם ימים נמחקו סממני הדת אשר לא תאמו את עקרונות המפלגה ובכללם החגים. את מקומם של החגים הדתיים תפס חג עממי, נטול רכיבים דתיים – המעבר משנה אזרחית אחת לזו הבא אחריה. כך תפס ה"נובי גוד" מקום כבוד, כחג שמפשר ומאחד אומה שלמה. על פי המסורת, ציינו את חלוף השנה בהרמת כוסית וודקה או שמפנייה, ובהענקת מתנות, בעיקר לילדים.

מסורת חגיגות הנובי גוד ממשיכה בעולם וגם בארץ, והיא עדיין מלווה בוודקה ו/או בשמפניה. בניגוד לנהוג בערים הגדולות בארץ, ערב השנה החדשה כהלכתו אינו נחגג במועדונים ובמסיבות ענק יקרות ועמוסות אדם. את הנובי גוד חוגגים בחברת משפחה וחברים, עם שולחן עמוס מאכלים מיוחדים לצד וודקה רוסית איכותית. כל אחד מהאורחים מביא עמו בקבוק וכך נשפכת הוודקה כמים לאורך הערב.

אבל, יש גם מגבלות: לא מדובר בערב של שתייה פרועה סתם כף, שכן כל הרמת כוסית דורשת ברכה (Toast) של ממש ו"לחיים" לא נחשב: ברכות בין אדם למקום (העיר, הארץ, בית המארחים) ובין אדם לחברים המסבים לשולחן. כיד הדמיון הטובה.

הרוסים המסורתיים ישתו את הוודקה שלהם מצוננת ונקייה, אבל גם קוקטיילים יכולים להתקבל בברכה. יש שיבחרו בוודקה עם תוספות טובות ומעניינות, כמו בירה ג'ינג'ר. לטובת ה"רוסקי מיול" הקלאסי אפשר לצרף חמוציות או קערה גדולה ובה קוקטייל "המוני", שהאורחים מגישים לעצמם בעזרת מצקת.

גם מבעבעים מרחבי העולם, קאווה ושמפניה, יצטרפו לחגיגה. לצד אלה המפורסמות מתחיל כעת הטרנד של הפרוסקו, יין מבעבע האיטלקי.

היקב הראשון באיטליה שייצר פרוסקו בשיטה המסורתית, היה גנצ'יה. עד היום משמש היקב סמל לאיכות. המבעבעים המגיעים לארץ מהיקב הם אסטי ורוזה, שניהם ראויים ללוות את ארוחת השנה החדשה.

את הפרוסקו אפשר לערבב עם מעט ליקר פירות יער מתוק בתחתית הכוס, לפתיחת הארוחה, או עם מחית אפרסקים, שתייצר קוקטייל בליני נפלא.

בקיצור, וודקה, שמפניה, קאווה או פרוסקו, העיקר: "נובי גוד".


אילן אביצור הוא מומחה באלכוהול ומנהל אזור הים התיכון בקבוצת roust.

תגובות