אופנה מתשרי עד אלול

אופנה מתשרי עד אלול

מעצבי אופנה ישראלים פסעו בין חודשי השנה העברית, שאבו השראות ועיצבו בגד לכל חודש

מאת: מערכת שמנת (צילומים: בנימין אדם)
סגנון חיים שמנת

  לחצו להגדלה

תשרי

המעצבת: אתי צאיג. "גלבייה"

"הדגם אותו עיצבתי נעשה בהשראת הגלבייה, בגד מסורתי עתיק שעיצבתי לו מראה עדכני, כמו גם המראה של הלבוש האינדיאני, שתמיד נראה ממאה אחרת לגמרי. חיברתי בין שתי מערכות לבוש מעולמות שונים, ויצרתי בגד לחודש הראשון בשנה, חודש מסורתי בו חוגגים את תחילתה של השנה היהודית".

נעלי מוקסין צהובות: "לאפייט"
אבזר לשיער: "תמי בר לב"
תכשיטים: "מיכל בן עמי"

 

  לחצו להגדלה

חשוון

המעצבת: שלומית אזרד, שמלות כלה ובגדי ערב

"חשוון הוא החודש העברי המכונה 'מר', כי אין בו חג או אירוע משמח, הוא מסמל את הסתיו ואת בוא הגשם. כמי שלוקחת חלק פעיל באירועים שמחים ורגעי אושר, החלטתי לעצב דגם דווקא לחודש זה ולהלבישו חג. בעיניי, הגשם המתחיל לרדת בחודש חשוון מבשר ברכה. בחרתי בגוני אדמה שמתכתבים עם עונת הסתיו ושילבתי בדגם עלים בעבודת יד, שמדמים את נפילת עלי השלכת".

סנדלים: "לאפייט"
עגילים וטבעת: "שרון ויזר"

  לחצו להגדלה

כסלו

המעצבת: ים יאגודייב, שמלות כלה ובגדי ערב

 

"בהשראת חודש כסלו ולרגל חג האורים, עיצבתי דגם אוונגרדי שמושפע צורנית, חומרית וצבעונית מחג החנוכה, ששופע אור. הדגם בצבע זהב, מרשת שקופה רקומה בפייטים בטכניקה של רקמה ידנית שנעשתה עם חוטי זהב".

נעליים: "לאפייט"
עגילים: "שרון ויזר"
טבעת: "ענבר שטרית"

  לחצו להגדלה

טבת

המעצבת: פזית קידר

"טבת הוא החודש החורפי בשנה. העיצוב תמיד יותר מרגש אותי בחורף. האפשרות להתלבש בשכבות ובבגדים ארוכים מעניקה ביטוי אישי. החומרים כבדים יותר והמרקמים עמוקים. אפור בגוונים שונים עם הבלחות שמש זהובות (העגילים) – זו הצבעוניות של החודש ושל המראה שעיצבתי. זהו גם החודש שבו נבוכדנצר הטיל את המצור על ירושלים. הווסט הקצר הוא הומאז' לחושן הכהנים, משולב בעלים אפורים וטיפות גשם".

מגפיים: "לאפייט"
טבעת: "ענבר שטרית"

  לחצו להגדלה

שבט

המעצבת: שרון טל, המעצבת הראשית של בית האופנה "משכית"

"בהשראת חודש שבט, ולרגל ט"ו בשבט, חג הטבע והאילנות, החלטתי לעצב דגם מעיל אייקוני 'מעיל מדבר', מפשתן איכותי, שעליו, בעבודת רקמה ידנית, אפליקציות עור בדמות דרדרים".

סנדלים: "לאפייט"
טבעות: "ענבר שטרית"

  לחצו להגדלה

אדר

המעצבת: מאיה נגרי

"'משנכנס אדר מרבין בשמחה': שמלת טולוז הוורדרדה בגזרה א-סימטרית, נוצרה בשיטת דיגום חופשי, מבד קריספי מרשרש, הגורמת לך להרגיש סקסית, קלילה ואביבית. כשנכנס אדר – טולוז היא השמלה".

סנדלים: "לאפייט"
אבזר שיער: "תמי בר לב"
טבעת "שרון ויזר"

לחצו להגדלה

ניסן

המעצבת: רעומה זקש

"הבגד מסמל בריאות, טבע והתחדשות. חודש ניסן הוא ראש השנה האמיתי של עם ישראל, שברח מארץ מצרים לכנען, ארץ הולדתו. זה חג של התחדשות, לבלוב, אביב, ניצנים ופריחה. בחרתי לעצב שכמייה עוטפת, מעוטרת בציור של טבע בגוני ירוק וצהוב, ופרח השמש – מקור הבריאה".

מגפיים: "לאפייט"

אייר

המעצב: ירון מינקובסקי

"אייר הוא חודש של צמיחה והתחדשות. בחרתי לעצב בגד בגוון טורקיז, שמסמל אופטימיות. השמלה בצבעונית מתפרצת ובוהקת, על התפר בין אומנות לאופנה, מעניקה תחושת פיסול רומנטית".

מגפיים: "לאפייט"
קשת: "תמי בר לב"
תכשיטים: "מיכל בן עמי"

לחצו להגדלה

סיון

המעצבות: רעיה ומיטל מיטרני, "סיסטר אם"

"הדגם בהשראת החודש בו חוגגים את חג השבועות. מתוך זיכרון ילדות של בוקר החג בבית ילדותנו, אמא ואנחנו היינו שוזרות זרי פרחים לראש ומכינות טנא גדוש פרחים וכל טוב. מכאן יצאנו לעיצוב הדגם הוורוד שזור הפרחים".

נעליים: "לאפייט"
טבעת: "ענבר שטרית"

תמוז

המעצבת: הדס אביקזר, "Motif"

"שמלת הריזורט עוצבה לחודש תמוז, שפירוש שמו הוא חום והסקה בארמית. זהו החודש שמבשר את הקיץ. בחרתי בצבע תכלת של מים וים. השמלה עוצבה בהשראת אדוות גלי הים, ומייצגת בעיניי מינימליזם, נוכחות ויופי".

נעליים: "לאפייט"
טבעת: "ענבר שטרית"
הד פיס: "תמי בר לב"

  לחצו להגדלה

אב

המעצבת: רימה רומנו

"בחודש אב אנחנו מתבוננים פנימה. בחרתי בדגם שמביע עוצמה עיצובית, מעין מבט מן החוץ אל הפנים. דגם שעוסק בחשיפה מול צנעת הפרט, על התפר שבין הנסתר לגלוי".

נעליים: "לאפייט"
צמיד: "מיכל בן עמי"
טבעת: "ענבר שטרית"
הד פיס: "תמי בר לב"

  לחצו להגדלה

אלול

המעצבת: דנה סידי

"חודש אלול הוא החודש בו אני חוגגת יום הולדת. אני מרגישה מאוד מחוברת לחודש הזה מבחינת הקיץ, אווירת החופשה ושואבת מהם השראה לדגמיי. יצרתי חליפת חצאית עשירה בוולאנים ומלאה בתנועתיות. אין יותר רומנטי ונשי מהצבע האדום – אני מאוהבת בצבע הזה".

נעליים: "לאפייט"
צמיד: "מיכל בן עמי"
תכשיט: "שרון ויזר"
הד פיס: "תמי בר לב"


סגנון והפקה גילי סיוון-כהן איפור בן קדר שיער עומרי לוי עוזרת צלם ג'ואנה גרון עוזרת סטיילינג מאי עובדיה דוגמניות גל אמיר וענבר יעקובי לאלינור שחר הנעלה לאפייט צולם במוזיאון העיצוב חולון, במסגרת תערוכת סאונד

תגובות