מעוצב, מקצועי ומוכן לעבודה

מעוצב, מקצועי ומוכן לעבודה

Magimix מציג את הבלנדר המקצועי החדש, העוזר לנו לחיות טוב יותר

מאת: ענת יפה
סגנון חיים שמנת

מודעות ההולכת וגוברת לאורח חיים בריא משנה את היומיום שלנו, והדבר ניכר בכך שאנחנו לומדים להסתכל על רשימות הרכיבים של מוצרי המזון, ומחפשים לצרוך מזון כמה שיותר טבעי וטרי. בכלל זה, למדנו להכיר בערך התזונתי של שייקים ביתיים, המכילים שילובים שונים של ירקות ופירות. אחד הביטויים של שינוי זה הוא המקום המרכזי שמקבל הבלנדר במטבח הביתי שלנו. הוא משמש אותנו להכנת מאכלים רבים ומגוונים, וכך מאפשר לנו לשמור על תזונה בריאה ומיטיבה.

חברת "ניופאן", המתמחה בייבוא ובהפצה של מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים, הבינה לפני מספר שנים את השינוי החשוב הזה, והשיקה סדרה של מוצרי בריאות תחת הכותרת "לבריאות מניופאן". כעת מרחיבה החברה את פעילותה בתחום, ומשיקה בלנדר מקצועי (דגם BL-10) של המותג "מג'ימיקס".

תרשו לעצמכם בלנדר

     צילום: יח"צ

מג'ימיקס הוא אחד המותגים המובילים בעולם בתחום מוצרי החשמל למטבח, הידוע במעבדי המזון כמו גם בבלנדרים האיכותיים שלו. הבלנדר החדש הוא ביטוי מושלם לאיכות הגבוהה המאפיינת את המותג: מדובר בבלנדר מקצועי, חזק, שקט ויעיל לקבלת מרקמים חלקים, עמיד לשינויי טמפרטורה ומסייע בהכנה קלה ומהירה של קינוחים, מרקים, שייקים, כתישת קרח, מחיות לתינוק ורטבים.

לבלנדר החדש של מג'ימיקס יש מנוע עוצמתי ושקט (600-25,000 סל"ד), הספק של 1,200W, קיבולת גדולה של 1.8 ליטר, תוכניות אוטומטיות לכתישת קרח, הכנת שייקים ותערובות ומחיות אחידות, והוא מגיע בשבעה צבעים מרהיבים ואופנתיים (תפוז, לבן, שחור, קרם, לימון, כרום-מט ואדום).

לבלנדר ידית ארגונומית לאחיזה יציבה, פתח להוספת מרכיבים במהלך העבודה, שלושה כפתורי הפעלה לשימוש קל, ומכסה לאיטום מלא. הוא מתפרק בקלות לניקוי מהיר, והוא מגיע עם חוברת הכוללת 80 מתכונים מגוונים להכנה ביתית.

"מחקרים הראו שכ-50% מהצרכנים מבקשים לשפר את איכות התזונה שלהם, ובין השאר צורכים מזון בריא, לא מעובד, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל", מסכמת מורן דאי, מנהלת מחלקת שיווק בניופאן. "יש דרישה לשינוי מהותי בניהול אורח החיים היומיומי, ובניופאן נותנים לה מענה".


מחיר מומלץ לצרכן: 1,590 שקל (אחריות שנה).
להשיג ברשתות החשמל המובחרות ברחבי הארץ ובחנויות הפרטיות. לפרטים: www.newpan.co.il

תגובות