Cold Couture

Cold Couture

מותג היוקרה Gorenje מכניס למטבח שלכם עיצוב ויוקרה של מעצבי-על, תוך שהוא נותן מענה למגמות העיצוביות המשמעותיות ביותר. זאת בעזרת מוצרים מרהיבים שישדרגו כל מטבח

מאת: שחר בן-פורת (צילומים: בנימין אדם)
Designer סגנון חיים

מקרר רטרו טורקיז דגם ONRK193BL
שמלה: ירון מינקובסקי; נעליים: ניין ווסט; תכשיטים: מצדה בכיכר
(לחצו להגדלה)

Retro – חוויה בסגנון של פעם

רבים מוצאים עניין בסגנון העיצוב שמבקש לחזור אל האווירה של פעם. כך הפך במרוצת השנים האחרונות סגנון ה-Retro לאחד מסגנונות העיצוב המבוקשים ביותר. הסגנון מתמקד בתקופה מסוימת בהיסטוריה שלנו, ומבקש לשחזר אותה. הכוונה היא לתקופה שהחלה בשנות ה-50 והסתיימה בסוף שנות ה-70, והדרך ליצור אותה מחדש היא על ידי יצירת אלמנטים חדשים – רהיטים ומכשירי חשמל – שמעוצבים בסגנון העיצובי שאפיין את אותה תקופה. במילים אחרות, בעוד שהמטבח עשוי להיראות כמו מטבח משנות ה-60, מכשירי החשמל ישלבו בתוכם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

מבחינה רגשית, מייצגת תקופה זו תמימות, ביתיות ואינטימיות, השונה עד מאוד מאורח החיים המהיר, הגלובלי ועתיר הגירויים של תקופה זו. דרך עיצוב החלל בסגנון זה, ניתן ליצור מחדש אותה תחושה שרבים מתגעגעים אליה, תוך מתן מקום הכרחי לאורח החיים המודרני.

ליין מקררי ה-Retro של מותג היוקרה Gorenje נותן לכך מענה מושלם: העיצוב החיצוני שלהם מאופיין בקווים אלגנטיים, מעוגלים, עם ידיות מסיביות, שאפיינו את המקררים מתקופה המדוברת. מבחינה טכנולוגית הם משלבים את הטוב ביותר: צג בקרה ושליטה אלקטרונית, הנמצאים בפנים המקרר; מדפים עמוקים בדלת המקפיא, לטובת מוצרים הנמצאים בשימוש גבוה יחסית; מחזיק בקבוקים אופקי; מדף עמוק לבקבוקים בדלת המקרר; מדפי זכוכית, המונעים מעבר נוזלים ממדף אחד לשני; וכל זה ביעילות אנרגטית A++.


מקרר שחור דגם NRK612ORAB, מקולקציית מעצב-העל אורה איטו
שמלה: דרור קונטנטו; תכשיטים: ענבר שטרית; נעליים: ניין ווסט; כובע: B.K Collection
(לחצו להגדלה)

"תעשה את זה חכם, אבל פשוט"

(המעצב אורה איטו)

חכם, מסוגנן ופשוט

כבר יותר מעשר שנים המקררים ופריטי החשמל שעיצב אורה איטו, המעצב הצרפתי הידוע, עבור מותג היוקרה Gorenje, הם בין הפריטים המבוקשים ביותר בקרב הלקוחות. אין זה מקרי: איטו מביא לעיצוב המוצרים האלה את התפיסה העיצובית הייחודית שלו, אותה הוא מגדיר בעזרת המילה Simplex – חיבור המילים Simple ו-Complex: מצד אחד – לא להכביד על החיים; מצד שני – ליצור את הפתרונות הטובים ביותר, במטרה לאפשר להם להשתלב בקלות בחיים.

לפי הפילוסופיה העיצובית של אורה איטו, מוצר יכול ואף צריך לשמש אותנו ביסודיות, אבל איננו צריכים לראות מה עומד מאחורי העיצוב והייצור שלו, או כמה שנים עמלו עליו. "אני מנסה לשלב טכנולוגיה מסובכת יחד עם אפשרויות טכניות, חומרים ותהליכי ייצור חדשניים במעטפת מאוזנת ללקוח", הוא מסביר. ובמילים אחרות: תעשה את זה חכם אבל פשוט.

אורה איטו עיצב עבור המותג שתי קולקציות מכשירים, האחת שחורה והשנייה לבנה, המשלבות את כל מכשירי החשמל הדרושים למטבח המודרני. במהלך השנים, הוא מסביר, "עדכנו את הטכנולוגיה של המוצרים והוספנו שינויים עדינים. לדוגמה, בגודל הידית, המשפיעה על נִראות המוצר, אבל גם מהווה את נקודת המגע היחידה של המשתמש, כשמדובר למשל במקרר".

המקרר הוא העוגן של מכשירי החשמל במטבח, ואי אפשר להתעלם מנוכחותו בחלל. רוחבו של המקרר שעיצב אורה איטו הוא 1.20 מטר, במקום הרוחב הסטנדרטי של 90 ס"מ, כך שמקום האחסון גדול יותר ומנוצל בצורה יעילה יותר. בשל עומקו הצר של המקרר, 64 ס"מ, הוא נמצא ב"קו אפס" עם ארון המטבח, אינו בולט מחוץ לקו הארונות ויוצר מראה נקי. העובדה כי צירי הדלתות פנימיים תורמת לכך, שכן אין צורך להשאיר רווחים מהצדדים. עיצוב זה הופך את הנִראות הדומיננטית של המקרר לאלגנטית יותר בחלל – פריט אומנות החבוי בתוך הארון.


מקרר דגם NRK612ST, מקולקציית מעצב-העל פיליפ סטארק
שמלה, נעליים ותכשיטים: מצדה בכיכר; הד פיס פרפרים: B.K Collection; רימון: אוסף פרטי
(לחצו להגדלה)

"כשהחופש האישי שלך משתקף במכשירי החשמל במטבח שלך"

(המעצב פיליפ סטארק)

השתקפות של חופש

"אתה לא צריך הרבה חופש בצורה של התנור או המקרר שלך. החופש האמיתי שאתה צריך הוא החופש האישי שלך. ליין המוצרים שעיצבתי עבור Gorenje ממוקד כל כולו בהשתקפות – ההשתקפות של החופש האישי שלך במכשירי החשמל שבמטבח", אומר המעצב פיליפ סטארק.

החזון העיצובי הייחודי הזה הניע שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין פיליפ סטארק, הבעלים של מותג העיצוב S+ARCK, לבין מותג היוקרה Gorenje. סטארק הצרפתי, מעצב וארכיטקט, נמנה על המובילים שבמעצבים בעולם כולו. במרוצת השנים עיצב סטארק למעלה מעשרת אלפים מוצרים, החל מריהוט מעוצב ועד יאכטות ובתי מלון, וזה כאמור שיתוף הפעולה הראשון שלו עם Gorenje.

הפילוסופיה של סטארק משתקפת בכל אחד ממוצרי הקו העיצובי, המאופיין בקו מינימליסטי, בעל מראה מונוכרומטי, המתבטא בחזיתות מוצרים. אלה עשויות פלדת אל-חלד ומשמשות כמראה, וכך הן משקפות ומעצימות את הסגנון העיצובי הייחודי של החלל. בדרך זו יכול הלקוח לשלב את הסגנון של פיליפ סטארק עם הסגנון העיצובי האישי שלו, וליצור מטבח חד-פעמי ואישי. אפקט זה מועצם הודות לעיצוב הייחודי של הידיות המרובעות, היוצרות אפקט מיוחד באמצעות ההשתקפות שלהן על גבי המשטח.

ליין המוצרים של פיליפ סטארק כולל מקררים, כמובן, בצד תנורי אפייה, מיקרוגלים אינטגרליים, מדיחי כלים, כיריים אינדוקציה, כיריים גז, קולטי אדים, מקררים ומגירות חימום. אלה מצוידים בטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת בעולם, בעלת צריכת אנרגיה חסכונית ויעילה.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

פריצות דרך פונקציונליות

 

Gorenje הינו המותג המוביל באירופה למוצרי חשמל יוקרתיים ופורצי דרך למטבח, כבר למעלה מ-60 שנה. המוצרים מעוצבים על ידי מיטב המעצבים הידועים בעולם, החתומים על קו מוצרים שלם המדבר באותה שפה, לצד תכנון ופיתוח בטכנולוגיה מתקדמת ובפונקציונליות רבה.

מי שמחפש את השיק העיצובי, יכול תמיד לבחור לעצמו מקרר מליין מוצרי החשמל של אחד ממעצבי-העל המובילים בעולם: פיליפ סטארק, אורה איטו, קארים ראשיד ואחרים, ולהרגיש מעודכן. המותג משווק בארץ על ידי קבוצת ח.י, מהמובילות בישראל לייבוא ושיווק מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת.


  חנויות הקונספט נמצאות במדינת יהודים 60, הרצליה פיתוח (09-7670100); וביד חרוצים 10, ירושלים (02-5666727)

 

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====


סטיילינג וקונספט גילי סיוון-כהן | איפור ושיער בן קדר במוצרי "איל מקיאג'" | דוגמנית אליסיה צודיק ל"יולי מודלס" | הפקה ענת כהנא-ברששת

תגובות

Comments are closed